Uber ввів пікові розцінки

12 вересня 2016, 17:45
Якщо в певному районі столиці попит різко переважатиме над пропозицією, замовити таксі можна буде за дещо вищими тарифами

Сервіс замовлення таксі Uber запровадив у Києві динамічні коефіцієнти на свої послуги, щоби швидко справлятися з піковими навантаженнями. Про це повідомила компанія на своїй офіційній сторінці.

Відео дня

Як розповіла НВ Бізнес менеджер з комунікацій Uber в Україні Євгенія Шипова, в моменти підвищеного попиту в автоматичному режимі розцінки на поїздки зростатимуть. Наприклад, у години пік зранку чи ввечері, під час зливи чи снігопаду або після завершення масових заходів система буде "бачити", що на Uber у певному районі підвищений попит. Відтак водії-партнери отримають повідомлення, що можна підзаробити – так Uber намагатиметься задовільнити підвищений попит.

В Uber відмовилися відповісти на питання, на скільки можуть зрости розцінки на послуги компанії в пікові години. Шипова зазначила, що минулої п’ятниці, коли компанія запровадила нову систему ціноутворення, диференційований коефіцієнт склав 1,3. Як приклад вона навела досвід роботи Uber у Великобританії.

Минулого літа в Лондоні бастували працівники метрополітену, а в такому мегаполісі зупинка цього виду транспорту – це колапс, розповіла Шипова. Коли мешканці міста почали викликати таксі, в тому числі й через різні додатки, то Uber приїжджав через дві хвилини. Тоді тарифи зросли в 1,9 разів, що дозволило зацікавити та залучити додаткову кількість водіїв. Окрім Лондона, серед найближчих до Києва столиць, де працює подібна система – Мінськ і Варшава.

В своєму повідомленні компанія підкреслила, що користувачів, які робитимуть замовлення під час пікових тарифів, система обов’язково повідомить "жирним шрифтом". А також попросити ввести вручну той коефіцієнт, який би їх влаштував. У додатку Uber також з’явилася можливість дізнатися про закінчення часу дії підвищених розцінок. Треба натиснути відповідну кнопку і система повідомить, що протягом наступних 30 хвилин можна буде замовити таксі за звичайними тарифами. В інтерв’ю НВ керівники Uber в Україні Аркадій Вершебенюк розповів, що базовий тариф на послуги компанії в Києві складає 25 грн., 4,5 грн. за 1 км і 40 коп. за хвилину.

Голова Української таксомоторної асоціації Андрій Антонов припустив, що за Uber подібну практику запровадять і інші гравці ринку. "Підхід правильний, бо перевізники іноді не можуть в обід вигнати таксистів на лінію, а тим більше вночі, бо нема роботи", - заявив він НВ Бізнес.

Один із місцевих конкурентів поки що не збирається міняти своє ціноутворення. В Uklon клієнт сам вибирає вартість поїздки на таксі, підкреслив в розмові з НВ Бізнес засновник цього сервісу Віталій Дятленко. "Для водіїв це дуже доцільно та привабливо. За кордоном ця фішка успішно працює", - прокоментував він нововведення Uber. За його словами, водії будуть бачити, що в певному місці столиці є зона з підвищеними ставками і там можна підзаробити.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X