Ігри закінчилися. Дуров анонсував монетизацію Telegram

23 грудня 2020, 10:24

Засновник Telegram Павло Дуров анонсував появу в месенджері нових платних функцій для бізнес-користувачів, власну рекламну платформу і платні наліпки.

Засновник Telegram Павло Дуров оголосив про плани монетизувати месенджер з наступного року. Про це він заявив у своєму Telegram.

Дуров наголосив, що всі поточні сервіси Telegram залишаться безкоштовними. Також засновник Telegram запевнив, що всі сервіси, пов’язані з обміном повідомленнями, залишаться вільними від реклами.

Відео дня

«Протягом більшої частини історії Telegram я оплачував рахунки компанії з особистих заощаджень. Але при поточних темпах зростання Telegram знаходиться на шляху до мільярдів активних користувачів — і відповідних витрат», — зазначив Дуров.

Монетизувати месенджер планують завдяки додатковим функціям для бізнес-команд і користувачів з розширеними потребами. За словами Дурова, деякі з цих нових функцій будуть ресурсомісткими і, як наслідок, стануть платними.

Засновник Telegram наголосив, що звичайні користувачі продовжать користуватися месенджером безкоштовно.

Також Дуров анонсував появу в месенджері власної рекламної платформи для каналів, яка «забезпечить користувачам комфорт і конфіденційність» і дозволить Telegram покривати витрати на сервери і трафік. За словами засновника Telegram, проєкти такого масштабу обходяться в сотні мільйонів доларів на рік.

Крім того, в месенджері можуть з’явитися платні стікери з відсотком від продажів для художників. Безкоштовні стікери також залишаться в додатку.

«Якщо популярні публічні канали будуть монетизувати через рекламну платформу, власники цих каналів отримають безкоштовний трафік пропорційно їх охопленням. Або, якщо — на додачу до наявних безкоштовних наліпок — з’являться платні наліпки з розширеними можливостями, художники цих наліпок також отримають частину доходу», — зазначив Дуров.

Також засновник Telegram наголосив, що не планує продавати компанію, як це зробили засновники WhatsApp.

Раніше заснований Павлом Дуровим месенджер Telegram подав регулятору ЄС скаргу на App Store, який стягує 30% комісії із застосунків.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X