США долучилися до світових перегонів по запровадженню високошвидкісних 5G-мереж

15 липня 2016, 15:49
Американський регулятор відкрив дорогу для запровадження "п’ятого покоління" стільникового зв’язку, намагаючись випередити Японію та Південну Корею

Федеральна комісія зв’язку (FCC) Сполучених Штатів Америки учора одноголосно проголосували за якнайшвидше запровадження 5G. Для цього американський регулятор відкрив для комерційного використання майже 11 Гігагерц у високочастотному діапазоні.

Відео дня

"Це великий день для нашого народу", - заявив з цієї нагоди голова FCC Том Уїллер, повідомив Reuters. За його словами, США стане першою країною, яка виділить для 5G значно більшу кількість радіочастот, ніж раніше вважалося достатнім.

Згідно очікувань FCC, нові мережі "п’ятого покоління" зможуть передавати дані щонайменше у 10 – можливо, навіть у 100 – разів швидше, ніж у нинішніх 4G-мережах (орієнтовно – до 10 Гбіт/с; гранична швидкість передачі в 3G-мережах України – 42-63 Мбіт/с).

Своїм рішенням США вступили у перегони з Південною Кореєю та Японією, змагаючись, хто першим запровадить "п’яте покоління". У цих далекосхідних країнах, відомих своїми прагненнями до технологічного лідерства, пройдуть Олімпіади – у 2018 та 2020 роках, відповідно. Обидві держави оголосили про свої наміри запустити 5G-мережі до проведення згаданих спортивних змагань. У змаганнях хто першим запровадить "п’яте покоління" стільникового зв’язку також беруть активну участь Європейський Союз і Китай.

На думку експертів, за допомогою 5G можна буде суттєво покращити дорожній рух, за допомогою датчиків на автомобілях, вуличних ліхтарях і придорожніх спорудах. Наступне покоління бездротового зв’язку повинно надати поштовх для розвитку нових передових технологій, таких, як віртуальна хірургія та дистанційне управління механізмами.

Показати ще новини
Радіо NV
X