lifecell готується запустити мережу 5G у Львові

18 квітня 2019, 10:38

lifecell почав тестування технології Massive MIMO 32x32, яка дозволить оператору розгорнути 5G-мережу в Україні

18 квітня lifecell почав тестування технології Massive MIMO 32x32, яка є основою для стандарту 5G і дозволяє значно збільшити ємність LTE-мережі. Майданчиком для тестування став Львів. Про це повідомляє LIGA.net.

Відео дня

"З моменту запуску 4G в Україні кількість трафіку, який щодня використовується абонентами lifecell, стрімко зростає. Наприклад, у Львові за рік загальний трафік в мережі оператора виріс на 262%, а LTE-трафік на 300%", - повідомили в компанії.

Для того, щоб якість мобільного інтернету при цьому залишалася на високому рівні, оператор почав у Львові тестування інноваційного рішення Massive MIMO 32x32.

Основна перевага цієї технології полягає в можливості на існуючому частотному ресурсі без установки додаткових базових станцій забезпечити високу ємність LTE-мережі і, відповідно, забезпечити абонентам максимальну швидкість передачі даних на існуючому частотному ресурсі.

lifecell, за твердженням самої компанії, першим серед всіх операторів з моменту запуску 4G в Україні використав технологію Massive MIMO (Multiple Input Multiple Output) 4х4, на якій мережа передбачає використання 4 прийомних і 4 передавальних антен.

Massive MIMO 32×32 передбачає більшу кількість каналів прийому і передачі даних і дозволяє збільшити пропускну здатність мережі в 5 разів у порівнянні з MIMO 2x2.

При тестуванні були використані активні антенні модулі, які представляють собою антени з інтегрованою активною частиною (1800/2600 МГц) і підтримкою технології MIMO 32×32. Антени Massive MIMO сумісні з технологією 5G і є одним з її ключових компонентів. У майбутньому вони можуть бути також використані в конфігурації, коли один радіомодуль підтримує одночасно 4G і 5G без будь-яких додаткових налаштувань, що дозволить оператору швидко розгорнути 5G-мережу в Україні.

Раніше повідомлялося, що lifecell в червні запустить в Україні сервіс Paycell.

Показати ще новини
Радіо NV
X