Світові поставки смартфонів впали через дефіцит чіпів. Apple — на другому місці

19 жовтня 2021, 15:12

Світові поставки смартфонів впали на 6% за підсумками кварталу. На другому місці з продажу опинилася Apple, яка нещодавно представила iPhone 13.

За підсумками третього кварталу 2021 року світові поставки смартфонів впали на 6% через брак компонентів. Про це йдеться в повідомленні аналітичної компанії Canalys.

Провідним постачальником смартфонів за підсумками кварталу стала корейська Samsung, чия частка склала 23% (як і роком раніше). Завдяки високому раннього попиту на iPhone 13 компанія Apple повернула собі друге місце з часткою в 15%.

Відео дня

Решту місць в топ-5 поділили між собою китайські виробники Xiaomi (14%), Vivo (10%) і Oppo (10%).

Як зазначив аналітик Canalys Бен Стентон, тепер галузь дійсно відчула дефіцит чіпів.

«Виробники чіпів підвищують ціни, щоб стримувати надмірні замовлення, намагаючись скоротити розрив між попитом і пропозицією. Але, попри це, дефіцит не спаде аж до 2022 року», - вважає Стентон.

Також він зазначив, що виробники смартфонів змушені в останній момент вносити зміни в специфікації пристроїв і обсяги замовлень. Також він зазначив, що напередодні розпродажів до Дня холостяка в Китаї (11 листопада) і Чорної п'ятниці багато постачальників починають нервувати, оскільки запаси смартфонів на складах збуту вже під кінець.

Нагадаємо, що за даними дослідження Counterpoint, за підсумками другого кварталу лідером з постачання смартфонів стала китайська Xiaomi з часткою в 26%.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X