Вірить у Тайвань. Компанія Баффета купила частку у найбільшому у світі виробнику чіпів

16 листопада 2022, 12:02
Компанія Уоррена Баффета купила частку у TSMC (Фото:Tyrone Siu / Reuters)

Компанія Уоррена Баффета купила частку у TSMC (Фото:Tyrone Siu / Reuters)

Інвесткомпанія Berkshire Hathaway мільярдера Уоррена Баффета купила частку у великому виробнику чіпів Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.

Компанія Уоррена Баффета Berkshire Hathaway частку у найбільшому у світі виробнику чіпів TSMC.

Про це пише Bloomberg з посиланням на документи, подані інвесткомпанією до Комісії з цінних паперів та бірж США. ( SEC).

Відео дня

Як пише агентство, за три місяці компанія Баффета придбала 60 млн американських депозитарних розписок. За підрахунками Bloomberg, якщо папери TSMC купувалися за середньою ціною за третій квартал, пакет міг обійтися Баффету в $5,1 млрд.

Після новин про операцію акції TSMC на премаркеті показали найбільше добове зростання за понад два роки, зазначає агентство.

З початку року і до закриття понеділка, 14 листопада, акції виробника чіпів подешевшали на 28% на тлі падіння попиту та занепокоєння щодо надмірної пропозиції.

Тайванська TSMC виробляє напівпровідники для Nvidia та Qualcomm, і є ексклюзивним постачальником мікросхем для Apple.

Раніше агентство Reuters писало, що дефіцит чіпів у деяких секторах був штучним і багато в чому був спричинений жадібністю компаній .

За даними Reuters, багато виробників "запасалися" зайвими чіпами під час пандемії COVID-19, щоб убезпечити себе в майбутньому. Це могло викликати штучний дефіцит над ринком і призвело до ситуації, коли попит значно перевищив пропозицію.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X