Вершкове масло втрачає в ціні

26 квітня 2016, 15:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Закупівельні ціни на вершкове масло стрімко знижуються. Це повинно привести до зниження цін у роздрібній торгівлі

Так, за даними інформаційно-аналітичного агентства Інфагро, за місяць закупівельні ціни на масло в Україні знизилися на 20%. Поточна внутрішня закупівельна ціна на вершкове масло становить 65 грн/кг. Але це ще не межа, оскільки на думку західних трейдерів, українське масло жирністю 82% повинно коштувати в межах 60 грн/кг. Хоча продавці не готові йти так далеко і намагаються збільшити свої поставки в країни СНД, але можливості для цього обмежені, йдеться в повідомленні агентства.

Відео дня

Роздрібна торгівля поки не відреагувала на зниження. Середня роздрібна ціна на вершкове масло (жирність 72-73%) в Україні, за даними Держстату, на 20 квітня була на рівні 105 грн/кг. Але за словами директора Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, це обов'язково станеться. Спочатку ціни впадуть у невеликих магазинах і на ринках, а потім і у великих роздрібних мережах. "Ціна може опуститися на 20% або 20 грн за кг", – вважає Дорошенко.

Втім, аналітик молочних ринків агентства Інфагро Максим Фастєєв, вважає, що роздрібні торговці можуть і не піти на зниження цін, так як намагатимуться компенсувати збитки, отримані цієї зими, коли вони не могли підвищувати ціни через велику конкуренції, і нерідко працювали собі у збиток.

Основними причинами падіння закупівельних цін на масло Фастєєв називає падіння експортних обсягів і зміцнення гривні. Крім цього він нагадує, що в березні внутрішня ціна на масло була вище експортної через це стала неконкурентною і почала знижуватися.

Сезонне збільшення виробництва молока також має вплив на ціну вершкового масла, додає аналітик ІК Dragon Capital Наталя Шпигоцька. За її словами, зараз у господарствах населення надої молока збільшилися, що знижує закупівельні ціни. Цей обсяг в основному переробляється у вершкове масло і сухе молоко, оскільки нарощувати виробництво сиру не виходить. Але так як на ринку зараз спостерігається надлишок, покупці відмовляються купувати продукцію за високою ціною.

Незважаючи на падіння експортних цін, виробники змушені поставляти вершкове масло на зовнішні ринки, стверджує Фастєєв. Це відбувається через нестачу коштів для зберігання, а також необхідності оборотних фінансів. Зараз вершкове масло жирністю 72% на ринки СНД поставляється за ціною $2500 за т.

Найближчим часом на внутрішню ціну будуть впливати два фактори, додає Фастєєв. Це експортна ціна на вершкове масло і курс валют до гривні. Так, якщо гривня залишиться стабільною, закупівельна ціна в Україні буде опускатися до доларового еквіваленту цін на зовнішніх ринках.

Шпигоцька вважає, що сезонне збільшення виробництва молока буде тривати ще близько трьох місяців. І якщо експортна ціна підніматися не буде, тиск на внутрішньому ринку збережеться.


В минулому році було вироблено 100,9 тис. т масла, що на 11,5% менше, ніж роком раніше. Основними виробниками в 2015 році були: Терра Фуд, Альміра, Люстдорф. За перший квартал 2016 року основними імпортерами українського масла були Грузія, Марокко і Молдова.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X