Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

В Україну хлинули іномарки

27 вересня 2016, 16:23
4572
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вантажівка везе нові автомобілі марки BMW

За перші сім місяців цього року імпорт легкових автомобілів виріс на чверть, повідомляє Держстат

Загалом за цей період завезли 41 тис. автомобілів на суму $730 млн. У грошовому вираженні показник вище минулорічного на 68%.

Імпорт легкових автомобілів безпосередньо залежить від їх продажу. А вони, за словами директора офіційного дилерського центру Volkswagen Атлант М Олександра Дмитерчука, зростають: "Вже в липні продажі нашої компанії перевищили показник минулого року".

Директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко нагадує, що минулого року ринок досяг дна. Наразі люди роблять покупки, які вони відклали через військові дії на сході країни.

Липень – не найпоказовіший місяць з точки зору динаміки імпорту, відзначає старший аналітик ІК АРТ Капітал Олексій Андрійченко. За його словами, ще в травні динаміка імпорту з початку року становила +42%, а до липня знизилася до +24%. Все тому що перед введенням в дію закону про акцизи на іномарки з пробігом, сталася затримка імпорту б/у автомобілів. Але вже з серпня він знову почав рости.

"Якщо ж говорити в цілому, чому весь імпорт у цьому році в плюсі? Через відновлення ринку легкових автомобілів внаслідок перших ознак економічної стабілізації, реального зростання зарплат, відносної стабільності гривні і спокою на сході України", ­– пояснює аналітик.

Експорт машин за сім місяців 2016 року впав майже вдвічі, до 99 машин.

Експорту практично немає, оскільки всі сім місяців працював лише один завод в країні – Єврокар (Skoda), розповідає Андрійченко. І то він постачає автомобілі тільки на внутрішній ринок, позаяк умовою експорту є локалізація виробництва не менше 51%. "А у них крупновузлове складання, і частка українських деталей нижча", – констатує він.

ЗАЗ експортував машинокомплекти в Єгипет, замість готових автомобілів. Варто зазначити, що за звітний період ЗАЗ виробив лише чотири автомобіля.

Нагадаємо, в 2015 році імпорт легкових автомобілів в Україну знизився незначно, майже на 1% (до 62 тис. машин), повідомляла галузева асоціація Укравтопром. А обсяги експорту склали – 237 машин (-89% до 2014 року).

В Арт Капітал прогнозують, що за підсумками року імпорт легкових автомобілів в країні має вийти приблизно на 90 тис. одиниць. Це десь +43% до минулого року. З яких третина припадатиме на іномарки з пробігом.

Дмитерчук розповідає, що на початку року експортери планували, що ринок буде рости на рівні 10-15%. Ми ж планували, що продажі автомобілів зростуть приблизно в півтора рази. І вже сьогодні ми маємо всі шанси, щоб до кінця року вийти на цю цифру.

Назаренко додає, що до кінця року буде багато корпоративних продажів у агропідприємств. За його словами, на прибуткових підприємствах є вихід, або заплатити податки на прибуток, або оновити свій автопарк і це буде списано на витрати. "Чому б не скористатися легально оновленням автопарку?" – говорить він.