Гаманець або цифра. Приватбанк запустив систему безконтактної оплати

15 березня 2017, 09:50
Тепер розрахуватися можливо за допомогою смартфонів на Android. До кінця року до безконтактних платежів зможуть підключитися користувачі iPhone

Державний ПриватБанк та компанія MasterСard запустили цифровий безконтактний гаманець на базі Near Field Communication (NFC). Нова послуга дозволить користувачам смартфонів із функцією NFC швидко розраховуватися у торгових точках, платіжні термінали яких підтримують технологію безконтактної оплати.

Відео дня

Щоб безконтактно сплачувати за покупки смартфоном, необхідно активувати NFC-оплату у додатку Приват24, і в торговій точці піднести розблокований телефон до термінала. Технологія дозволяє користуватися гаманцем навіть за відсутності мобільного покриття.

«Це прекрасна можливість для понад 5 мільйонів клієнтів Приват24, які вже користуються електронним банком на власних мобільних пристроях, хто планує при оплаті покупок відмовитися не лише від готівки, а й взагалі від фізичних карток», – запевнив голова правління ПриватБанку Олександр Шлапак.

Безконтактні розрахунки вже зробили революцію на платіжному ринку країни, і сьогодні, за словами генерального директора Masterсard в Україні, Молдові, Грузії та країнах Центральної Азії Віри Платонової, вони виходять на новий етап розвитку, коли смартфон стає універсальним інструментом зв'язку та здійснення зручних і безпечних безконтактних оплат.

«За нашими дослідженнями, українці радше залишать вдома гаманець, аніж смартфон, з яким вони проводять щонайменше 4 години на день», – наголосила вона на актуальності цього питання.

Сьогодні серед операторів цифрових гаманців у світі, що працюють на глобальній цифровій платформі Mastercard Enablement Digital Service, такі компанії як Apple, Samsung, Google та інші. В Україні наразі NFC-гаманець доступний для мобільних телефонів із програмним забезпечення Android 4.4 KitKat і вище, які мають вбудований NFC-чіп.

Як повідомив НВ Бізнес директор з інновацій MasterСard Юрій Батхін, технологічно Україна готова запустити мобільні гаманці і для користувачів iOS, проте поки офіційно компанія Apple не зайшла в Україну з системою мобільних платежів Apple Pay, запуск такої послуги для власників iPhone відкладається.

«Ми говорили про терміни приходу цих рішень [Apple Pay і Google Wallet] в країну і, можу сказати, що вони розглядають Україну у своїх планах. Поки немає точних дат, але ми говоримо про однорічну перспективу», – ділиться Батхін.

«Ми, безумовно, хотіли б і телефони Apple під’єднати. Але ця система досить консервативна по відношенню до нашої держави, вони чекатимуть масового запуску цієї технології», – продовжує думку Шлапак.

Поки міжнародні компанії приглядаються до українського ринку, вітчизняні банки взялися розбудовувати інфраструктуру цифрових розрахунків. За словами Платонової, протягом року цифрові гаманці запровадить близько десятка банків. Зокрема, сертифікацію у MasterСard пройшли вже державний Ощадбанк та польський Кредобанк.

У попиті з боку користувачів смартфонів експерти не сумніваються. Так, наприклад, за два роки існування цифрових розрахунків в метро безконтактними картками і пристроями розрахувалися більше 7 млн разів. За даними досліджень, 72% українських онлайн-користувачів стверджують, що надали б перевагу оплатам за допомогою смартфона.

Інше питання, як каже директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександр Карпов, мережа прийому інструментів із використанням NFC-технологій в Україні розширюється не так швидко, як того потребують споживачі послуг.

За його словами, більше 80% платіжних терміналів на сьогодні здатні приймати до оплати безконтактні інструменти, але український малий та середній бізнес не поспішає встановлювати їх у себе, навіть всупереч вимогам законодавства. Останнє переважно пов’язано зі спробами підприємців оптимізувати оподаткування або роботою бізнесу у «сірій» зоні.

«Скажімо, ви йдете з роботи і проходите повз кав’ярні, де не можна розрахуватися карткою, повз магазин одягу, повз хімчистки та автомийки. Всі ці сегменти економіки у повній мірі цікаві для споживачів фінансових послуг. Тому клієнти точно будуть цей сервіс використовувати і заохочувати наших громадян додатково не потрібно, тільки дати можливість платити за кожен товар і послуги», – каже Карпов.

«Інфраструктура є важливим фактором, на який дивляться оператори мобільних гаманців, приймаючи рішення, чи заходити на той чи інший ринок. Тому такі технології в першу чергу приходять у Велику Британію, Чехію, Польщу. На Україну дивляться, бо у нас все ж таки високий рівень безготівкових розрахунків», – підтверджує Батхін.

За інформацією представника MasterСard, подібні рішення вже успішно працюють у Польщі, Угорщині, Швеції та ще кількох європейських країнах. У деяких із них нараховується вже по декілька сотень тисяч активних споживачів цифрових мобільних гаманців.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X