Українські птахівники нарощують оберти

20 квітня 2016, 17:23
1515
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: agrobk

Виробництво курятини за перші три місяці зросло за рахунок великих агрохолдингів

За перші три місяці 2016 року виробництво м'яса курки збільшилося на 6,4% – до 254 тис. т порівняно з аналогічним показником минулого року

Про це повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу.

Найбільше зростання показали Вінницька, Черкаська, Дніпропетровська, Житомирська, Сумська, Хмельницька, Харківська та Волинська області.

Керівник асоціації Союз птахівників України Сергій Карпенко вважає основною причиною зростання виробництва збільшення потужностей на підприємствах Миронівського хлібопродукту (МХП). На його думку, інші великі виробники лише незначно збільшили свої обсяги і практично залишилися на рівні минулого року.

Карпенко також зазначає, що за I квартал цього року збільшився експорт курятини до 38 тис. т, порівняно з 34 тис. т за аналогічний період 2015 року.

За перші три місяці цього року МХП збільшив виробництво курятини на 11% – до 155 тис. т., Це відбулося за рахунок запуску в тестовому режимі кількох нових майданчиків. За словами начальника відділу по роботі з інвесторами МХП Анастасії Соботюк, у травні ці майданчики запрацюють у промисловому режимі.

Вона уточнює, що практично 90% виробництва нових потужностей компанія експортує, оскільки внутрішній ринок поки стабільний і не зростає.

"Загало у 2016 році МХП планує наростити виробництво на 35 тис. т, порівняно з минулим роком", – повідомила Соботюк.

Незважаючи на збільшення виробництва промисловими підприємствами, в січні-березні цього року господарства населення зменшили виробництво м'яса птиці на 4% – до 45 тис. т.

Карпенко пояснює це низькою ефективністю їх виробництва, а також постійним зростанням витрат. Таким чином населенню стає не вигідне виробництво курятини. Крім того, за його словами, зменшується виробництво і дрібними підприємствами. Так, за I квартал цього року вони знизили обсяги на третину порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 10 тис. т.

"Вони не можуть конкурувати з великими гравцями і деяким доводиться йти з ринку. Це відбувається через те, що ціна не покриває витрати на виробництво", – сказав Карпенко.

У цілому в 2016 році очікується зростання промислового виробництва м'яса птиці до 5% порівняно з минулим роком, каже аналітик ІК Dragon Capital Наталя Шпигоцька. За її словами, в основному це станеться за рахунок збільшення потужностей на існуючих майданчиках МХП.


У 2015 році Україна виробила 1,2 млн т м'яса птиці, що на 1% менше, ніж роком раніше. При цьому промислове виробництво зросло на 2%. Воно склало 86% від загального обсягу. Найбільшими виробниками були: МХП з часткою 60%, Агромарс – 12% і Володимир-Волинська ПФ – 6%.

Зверніть увагу

30 грудня 2018, 10:35
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Політика

Вчора, 20:53

article_img
Під звук молитов і обіцянок. Як проходило висування Тимошенко в президенти – репортаж
Політика

Сьогодні, 14:11

article_img
Загроза від РФ: ЦВК України закликав ретельно відбирати спостерігачів на президентські вибори
Країни

Вчора, 23:55

article_img
Ізраїль завдав удару по сектору Газа