Україна наростила поставки кукурудзи

Експорт кукурудзи з України почав зростати

Експорт кукурудзи з України почав зростати

У березні поточного року Україна експортувала 2427,4 тис. т кукурудзи, що на 32% перевищує обсяг експорту в березні 2015-го (1836,6 тис. т)

Зростання відбулося за рахунок поставок у країни Євросоюзу і в Китай.

Крім того, закупівлі кукурудзи з України відновив Іран, який закупив у березні цього року 110 тис. т.

Як розповів генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Висоцький, зростання експорту в березні пов'язане з тим, що виробники притримували кукурудзу в лютому в надії на сезонне зростання цін.

Аналітик ІК Dragon Capital Наталія Шпигоцька додає, що зростання поставок також пов'язане із зростанням попиту на українську кукурудзу в Китаї. Зараз в Китай мають право поставляти кукурудзу понад 150 українських компаній.

Начальник відділу трейдингу Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПЗКУ) Роман Русаков додав, що основні обсяги відвантажень в Китай припали на лютий-березень 2016 року, через видачу квот китайським урядом тільки на початку січня.

Нарешті, третьою причиною зростання експорту стало те, що держава нарешті почала повертати ПДВ, відзначає аналітик ІК Eavex Capital Іван Дзвінка. "Це автоматично призвело до зростання внутрішньої ціни на зерно, яку отримує фермер. І виробники стали більш поступливими", – зазначає Дзвінка.

Шпигоцька зазначає, що швидше за все по кукурудзі експорт буде ще активним, але до кінця маркетингового року знизиться на 5%.

Русаков зауважив, що у другій половині сезону, швидше за все, попит з боку Китаю буде відсутній, так як в КНР великі запаси кукурудзи, а державна політика буде спрямована на стримування імпорту зернових.

За оцінками Украгроконсалт, до кінця сезону Україна експортує ще близько 4,5 млн. тонн кукурудзи.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: