Пороми Укрзалізниці виходять в море

23 вересня 2016, 14:46
З наступного року вони мають відновити свою роботу

Про це заявив член правління УЗ Марек Залєсний в інтерв'ю газеті Магістраль. За його словами, відновлення працездатності поромів є одним з перспективних напрямів в проекті Нового шовкового шляху.

Відео дня

"Мене інформували, що вони в настільки жалюгідному стані, що їх можна здавати тільки на брухт. Але після відвідування Одеси я переконався, що це ще хороші судна з фантастичним обладнанням, як залізничного, так і автомобільного транспорту", – пояснив Залєсний. Він також додав, що в попередній компанії PKP Cargo, де він працював раніше теж були пороми, але менш функціональні. Тим не менш, вони приносили прибуток польської компанії.

Нагадаємо, в кінці 2015 року УЗ отримала на баланс пороми Герої Шипки і Герої Плевни, які раніше були в оренді у судноплавної компанії Укрфері. Голова правління УЗ Войцех Балчун раніше заявляв, що пороми можна досить швидко повернути до експлуатації. За його словами, це буде генерувати значний дохід для УЗ. Він також відзначив той факт, що з 2015 року вони нерухомі і тягнуть з компанії кошти на своє утримання.

Це все життя були державні пороми, а Укрфері брала їх в оренду і вкладала величезні гроші в їх обслуговування, розповів НВ Бізнес прес-секретар цієї судноплавної компанії Олександр Федоров. За його словами, цим поромам близько 40 років, а термін їх експлуатації не повинен перевищувати 20 років. Тому вкладення були колосальні, щоб підтримувати їх у нормальному стані. Федоров пояснює, що високі витрати на постійні ремонти і неекономічність цих поромів в експлуатації, стали основною причиною збитків і відмови компанії від їх подальшої оренди.

Експерт у сфері транспорту Олександр Кава додає, що раніше ці пороми працювали на лінії Іллічівськ-Варна разом з двома болгарським поромами Герої Одеси і Герої Севастополя. Компанія Укрфері за невелику плату їх орендувала. За словами експерта, швидше за все, договір було розірвано з причини того, що орендна плата була занадто маленька.

Мінінфраструктури довго думало, кому їх передати для оперування, і незабаром передало залізниці, додає начальник прес-служби АМПУ Ігор Казакуца. За його словами, УЗ це буде зручніше. Так як на поромній переправі в порту Іллічівськ є рейки, які поєднуються з поромом, куди заходять вагони та потяги. "Тому для залізниці це пропозицію стало більш цікавим", – говорить Казакуца.

За словами член правління УЗ Марека Залєсного, сьогодні вже оголошено тендер на ремонт одного з поромів. І в УЗ вже розраховують, як можна швидше запустити пороми в напрямку портів Грузії.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Зараз ця лінія, по суті, монополізована компанією Укрферрі, яка там використовує свої пороми, відзначає Кава. Плюс по координації з болгарською компанією використовує пороми Герої Одеси і Герої Севастополя, які зареєстровані в Болгарії.

Загалом, реконструкція поромів – це перспективно, додає експерт. Незабаром їх можна буде вивести на лінію Чорноморськ-Батумі. За його словами, буде конкуренція, відповідно, можна буде пропонувати більш зручні і більш вигідні умови.

"Щоб спробувати довести один з поромів до робочого стану необхідно інвестувати близько $2 млн", – констатує Федоров. За його словами, це складна споруда, в якій всі механізми керуються електронікою. "Але, нові пороми коштують в десятки разів дорожче і можуть доходити до $50 млн", – додає він.

Взагалі поромні перевезення – перспективний і цікавий напрямок. Так як це мультимодальний транспорт. Казакуца наводить приклад, коли в порт приходить фура, то вона заїжджає відразу на цей пором. Аналогічна ситуація і з контейнерний вагоном. "Тобто не потрібно нічого змінювати, нічого перезавантажувати", – пояснює він.

Варто відзначити, що пороми Герої Шипки і Герої Плевни – практично однакові. Їх довжина 184 м, ширина 26,5 м, а довжина залізничних шляхів – 2 км. тобто вони можуть перевозити 108 вагонів кожний. Поромні мультимодальні перевезення – за ними майбутнє, впевнений Казакуца. За його словами, про них сьогодні всі говорять, так як це зручно, економічно вигідно і дешево.

Показати ще новини
Радіо NV
X