МХП втрачає прибуток

17 серпня 2016, 18:46
У другому кварталі 2016 року агрохолдинг Миронівський хлібопродукт (МХП) скоротив чистий прибуток на 29%, до $165 млн, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, говориться у фінансовому звіті компанії

Крім того, на 7% знизилася виручка МХП – до $286 млн, а EBITDA – на 1%, до $146 млн, порівняно з квітнем червнем 2015 року. При цьому, в першому півріччі 2016 року відносно січня-червня минулого року, чистий прибуток компанії виріс на 254% – до $94 млн, а виручка і EBITDA скоротилися на 4% і 13% відповідно.

Відео дня

За словами фінансового директора МХП Вікторії Капелюшной, зниження чистого прибутку пов'язане з тим, що у другому кварталі 2015 року відбулася ревальвація гривні. Ще 1 квітня 2015-го курс був 23,5 грн/$1, а наприкінці кварталу він вийшов на рівень 21грн/$1. Це і стало основною причиною, чому прибуток компанії був вищим, ніж чистий прибуток до курсової різниці, пояснює вона.

У свою чергу, в коментарі НВ Бізнес, начальник відділу по роботі з інвесторами та ЗМІ МХП Анастасія Соботюк пов'язує падіння EBITDA у першому півріччі 2016-го на 13% з відсутністю продажу зерна за цей період. За її словами, через посушливе літо 2015 року істотно знизилася врожайність кукурудзи.

Аналітик ІК Dragon Capital Наталя Шпигоцька каже, що в першому півріччі 2016-го дохід у зерновому сегменті склав $3 млн, знизившись на 94%, порівняно з січнем-червнем минулого року.

Крім того, на зниження фінансових показників вплинули і ціни реалізації. У першому півріччі 2016-го ціна курятини в МХП складала 29,4 грн/кг, а в минулому році вона була на рівні 26,6 грн/кг, говорить аналітик ІК Concorde Capital Роман Тополюк. Але незважаючи на зростання вартості гривні в доларовому вираженні вона знизилася. Тобто заробіток компанії у ключовому сегменті впав.

Зниження EBITDA, продовжує Шпигоцька, пов'язане не тільки з падінням цін на м'ясо птиці, але і з більш високою собівартістю, яка була нижче в першому півріччі минулого року через більш високу девальвацію гривні. За розрахунками Тополюка, зростання собівартості продукції склало 84%.

Втім, друге півріччя 2016 року має стати більш вдалим для МХП. На думку Тополюка, повинні зрости обсяги реалізації продукції компанії. Також очікується збільшення обсягів виробництва на 5-7%, пов'язані зі зростанням врожайності, додає Шпигоцкая. За її словами, додатковим доходом компанії стане продаж соєвої олії.

При цьому, EBITDA у МХП за підсумками року буде на рівні $400 млн, що на 13% менше, ніж у минулому році, укладає Тополюк.

Показати ще новини
Радіо NV
X