Квадратні метри. Чи варто зараз інвестувати в нерухомість

31 липня 2018, 16:00

Ринок нерухомості потроху набирає обертів. Гарно почувається офісна та торговельна сфера. Втім поки що до об'ємів минулих років ще далеко

За даними Держстату, зведення житлових будинків в Україні у першому півріччі 2018-го зросло на 2%, а нежитлових – 1%. Взагалі, у будівельній галузі темпи зростання значно уповільнилися. Торік цей показник становив 21% до попереднього року. Експерти прогнозують – найближчим часом зростання треба очікувати лише у зведенні офісної та торговельної нерухомості. Про це йдеться у сюжеті економічного щотижневика Перша Шпальта.

Відео дня

Протягом останнього десятиріччя українці активно вкладають гроші у нерухомість. Основні причини, які змушують українців вкладати в нерухомість, – це недовіра до збереження своїх вкладень у гривні і друге – це створення хорошого щомісячного доходу у вигляді орендної плати.

«За наявності інвестицій у закриті комплекси доходи можуть становити від $1000 і вище щомісячно. Це є великим плюсом, щоб забезпечити сім’ю, свої доходи на найближчі роки», – відмічає Оксана Забуруєва, керівник відділу продажів ЖК Obolon Residence.

Відсутність альтернативи – ось головна причина грошових інвестицій у ринок житлової нерухомості. Останнім часом тенденцією на ринку нерухомості є висока вакантність, як у торговому, так і в офісному сегменті.

Річ у тім, що останніми роками ніхто не будував активно офісну нерухомість. «Якщо ми розглядатимемо 2017-й, то за рік було введено трохи більше 40 тис. кв. м. На весь Київ цього недостатньо, дуже маленький показник. Тож зараз усі проекти в офісній нерухомості, що були заморожені або були якісь недобудови, поступово починають оживати», – розповідає Олена Шуляк, співвласник Midland Development Ukraine.

Фахівці кажуть, що наразі вже почався чудовий час, коли починається перехід від ринку орендаря до ринку орендодавця. На ринку торговельної нерухомості Києва в 2018 та 2019 роки очікується рекордне збільшення нових пропозицій. На стадії реалізації – будівництво приблизно 705 тис. кв. м. торговельної нерухомості. Це більше половини від уже існуючих об’єктів. Втім, є кілька проблем, що спиняють розвиток ринку...

Андрій Гусельников, віце-президент Ліги експертів України, називає дві перешкоди. Перша, можливість одержати землю в оренду. Друга – дозвільна документація. «За класом наслідків вище від 5 поверхів можуть будувати лише якісь обрані компанії. З одного боку, це добре, з іншого – це обмежує ринок», – пояснює фахівець.

В цій ситуації лишається єдине відкрите питання. А чи варто тоді компанії-девелоперу виходити на ринок? Олексій Говорун, заступник генерального директора ТММ, попереджає – нові гравці стикатимуться з жорсткою конкуренцією, адже на ринку більше довіряють покупці компаніям-забудовникам з великим досвідом роботи. «Однак існують цікаві проекти девелопменту нових компаній в сегменті нежитлової нерухомості, комерційної нерухомості, яка в Україні також розвивається і демонструє стійкі темпи зростання», – підмічає Говорун.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Отже, ситуація на ринку нерухомості на вигляд – не досить проста, але перспективна. І ставати гравцем на ньому – варто. Але робити це потрібно, маючи чіткий план дій та кілька запасних варіантів.

Крім того, дивіться сюжет про те, які чому і як незаконно рубають і вивозять український ліс, а також репортаж про те, як і для чого бізнес використовує YouTube.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера та ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X