Як буде регулюватися ринок криптовалют

1 вересня 2017, 13:47
1661
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вартість криптовалюти Bitcoin протягом останнього місяця зростає скаженими темпами

Так, 7 серпня, його вартість досягла позначки в $3000, день потому - $3500, через тиждень ціна зросла до $4000. І ось вже 17 серпня курс Bitcoin досяг позначки $4500.

В цей час в Україні з біткойнами продовжують активно боротися силові органи – податкова і СБУ.

Про те, що Україні треба робити з біткойнами, чому українські спецслужби активно перевіряють тих, хто їх майнить, і чому сьогодні люди довіряють більше біткоїну, ніж євро і долару НВ Бізнес розповіли експерти.

Заступник голови Національного банку України Олег Чурій

Державним органам влади необхідно визначитися, що таке не тільки біткойни, а що таке віртуальні валюти, які на сьогодні стають все поширенішими. Ми бачимо, що розвиток йде досить бурхливо. Тому питання в тому, як ми можемо регулювати цей ринок, він досі залишається відкритим.

Ми як один з регуляторів цього ринку не можемо сказати чи визначити статус цієї валюти. Тут необхідна також думка інших регуляторів, інших державних органів.

Я не думаю, що в нашій країні є велика кількість людей, які до кінця розбираються, що таке віртуальні валюти, в чому їх сенс, яким чином можна туди інвестувати, які ризики. Людей в основному приваблює цей бізнес через досить вибухове зростання ціни.

З початку року біткойн коштував близько $500, а в середині серпня досяг позначки в $4500.. Напевно, це може свідчити про те, що все-таки є ознаки якоїсь фінансової піраміди або мильної бульбашки. В основному люди беруть участь в цьому тому, що вони бачать зростання ціни і вони бачать можливість заробити. У той же час необхідно враховувати й ризики, а вони насправді величезні.

Тому в разі якихось негативних подій, які можуть бути пов'язані з хакерськими атаками або з тим, що в самих системах віртуальних валют будуть виявлятися якісь дефекти або маніпуляції, то ціна може змінюватися дуже сильно. Тому питання фінансової грамотності тут виходить на перший план. На жаль, я думаю, це питання дуже складне. 25 років минуло, як Україна живе в ринковій економіці, але, на жаль, фінансова грамотність великої частини населення залишається на досить низькому рівні.

Незважаючи на те, що тема віртуальних валют популярна, поки що ми не бачимо реалізації національних криптовалют в інших країнах. Нещодавно Естонія оголосила про те, що вони хочуть запустити криптонаціональну валюту. Подивимося. Мені здається, у них будуть великі питання з точки зору регулювання за європейським законодавством. На сьогодні таких прикладів немає. І говорити про успішність кріптонаціональних валют або провальність поки ще рано.

Засновник Distributed Lab Павло Кравченко

Для початку, варто визначити, що таке біткойни. Найчастіше це визначається через аналогію. Біткойни, по суті, — це цифрове золото. Тобто деякий віртуальний товар, який можна придбати, обміняти, але при цьому він не є грошима, так як він не має всіх властивостей грошей.

Держава в цьому випадку повинна освічувати користувачів щодо того, які небезпеки несе той чи інший шлях інвестування, які технічні ризики можуть виникнути при зберіганні біткойна. Найпоширеніший – це втрата ключа і неможливість відновлення біткойна з тієї причини, що це децентралізована система, у якій немає відповідальної особи, яка спроможна відновити цінності. З огляду на ці чинники, має прийматися рішення.

Те, що біткойни ніяк не визначені, дозволяє силовикам проводити рейди і перевірки. Що стосується визначення правового статусу, думаю, що державі потрібно насамперед визначити, якої мети вона хоче досягти. Будь це захист прав споживачів або можливість ставити біткойни на баланс підприємствам, щоб платити з них легально податки, і так далі. Але спочатку треба визначити мету".

Я думаю, що мета повинна бути така, щоб громадяни могли декларувати свої біткойни як цінність. Вони мають право їх тримати, інвестувати в них і можливість брати на баланс їх компаніям.

Для того, щоб щось можна було назвати пірамідою, необхідно як мінімум два критерії. Перший – це те, що є прямий вигодоодержувач. Тобто той, хто отримує гроші за покупку. І друге – гроші наступних вкладників повинні виплачуватися попереднім. А біткойни не мають таких властивостей.

Через те, що економічні наслідки запуску валюти Центробанку не ясні. Саме тому жодна країна в світі повноцінно це не зробила. Всі озираються один на одного. Але я впевнений, що це трапиться в найближчі роки, можливо десятиліття.

Вибір редакції

Культура

Сьогодні, 10:29

article_img
Організатори Оскара відмовилися від планів вручити чотири нагороди під час реклами
Lifestyle

Сьогодні, 19:21

article_img
Привіт, Корея! Враження українки від життя в Сеулі
Політика

Сьогодні, 08:35

article_img
Просвітили наскрізь. Сильні і слабкі сторони шести ключових кандидатів у президенти

Головне

Країни

Сьогодні, 10:05

article_img
Мадуро запропонував прийняти план розгортання військ на випадок вторгнення
Геополітика

Сьогодні, 14:37

article_img
Україна не має йти на політичні компроміси в питанні реінтеграції Донбасу - Волкер
Політика

Вчора, 23:40

article_img
Апеляційний суд Чернігівської області продовжив арешт Савченко і Рубану, їх справу відправили до Верховного суду