Електромобільний бум

22 листопада 2016, 19:02
Попит на електричні автомобілі в Україні виріс майже втричі

За десять місяців 2016 року на українському авторинку було зареєстровано понад 1,1 тис. машин з електричними силовими установками. Про це пише галузеве видання Автоцентр з посиланням на дані МВС.

Відео дня

Цей показник виріс майже втричі щодо січня-жовтня 2015 року (401 од.). Найбільше українці купували нові електромобілі. За звітний період їх продано – 721 од., що в 2,6 рази більше, ніж роком раніше (279 шт.).

Електромобілі сьогодні популярні, як ніколи. Це пояснюється тим, що машини з електричним двигуном "заправляти" в 16 разів дешевше, ніж на бензиновому аналогу, відзначає генеральний директор компанії Електромобілі (займається виробництвом електромобілів в Україні) Олександр Туз. З ним погоджується керівник компанії Electrocars Олександр Кравцов і додає, що зростання продажів було прогнозовано ще на початку 2016 року. За його словами, поштовх цьому дало скасування 10% мита з початку року на ввезення екологічних машин. Крім цього, нові електромобілі часто преміум сегмент, який у цьому році зростає на 100%, пояснює старший аналітик ІК "Арт Капітал" Олексій Андрейченко.

За інформацією МВС, в Україні сьогодні зареєстровано близько 1,6 тис. електромобілів. З них 65% – нові, а решта 35% – з пробігом.

Втім, за підсумками року в Україну приїде близько 2,2 тис. електромобілів, прогнозує аналітик. "Але із цієї кількості, буде зареєстровано лише 2/3 (близько 1,5 тис)," – вважає він. Його підтримує гендиректор компанії Електромобілі. А Кравцов додає, що зараз поки йде спад реєстрацій електромобілів через проблеми із сертифікацією американських машин. "Але з грудня Мінінфраструктури обіцяє спростити умови, і темпи продажів повинні відновитися", – пояснює він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X