Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Дорогі автомобілі продаються як в 1990-х

2 листопада 2016, 17:06
1532
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нові автомобілі марки Infiniti чекають на своїх власників в автосалоні

Продажі преміальних автомобілів в Україні за дев'ять місяців цього року зросли більш, ніж в два рази

За даними інформаційно-аналітичної групи AUTO-Consulting, за в Україні за дев'ять місяців цього року продали 7,6 тис. преміальних автомобілів, проти 3,6 тис. за аналогічний період минулого року.

Лідируючі позиції займають німецькі компанії. Найбільш продаваним брендом став BMW – 2,2 тис. машин (у два рази більше січня-вересня 2015 року). На другому місці Mercedes-Benz – 1,9 тис. автомобілів (у три рази більше, ніж роком раніше). Третю сходинку лідерів замикає Audi – понад 1 тис. машин (у два рази більше до 2015 року).

Також українці віддавали перевагу Lexus – 758 машин (в 2,5 рази більше) і Land Rover – 689 автомобілів (майже в два рази більше).

Найпопулярнішою модель за дев'ять місяців став п'ятиметровий німецький кросовер BMW X5. Його обрали 738 українців.

Таке зростання преміум-сегмента можна пов'язати з великим відкладеним попитом на тлі відносної економічної стабілізації в країні, розповідає Ярослав Пригара, генеральний директор Автокапіталу, офіційного імпортера Mercedes-Benz в Україні. За його словами, загальний обсяг ринку як і раніше далекий не те що від кращих років, він на рівні кризових 90-х. "А якщо порівняти ці дані з показниками інших країн, то наші цифри (з поправкою на кількість жителів) взагалі будуть обтяжливими", - говорить він.

Зростання продажів преміальних машин насамперед викликаний трансформацією модельного ряду автомобілів у більшості операторів ринку, пояснює Олександр Тимофєєв, генеральний директор компанії "АВТ Баварія", офіційного імпортера BMW в Україні. За його словами, для залучення нових клієнтів стало вигідно замовляти автомобілі з менш об'ємними двигунами, що спричинило за собою зниження цін і привернуло велику кількість покупців середнього класу.

Покупці преміальних автомобілів найменше відчули девальвацію гривні, так як частину їхніх заощаджень весь цей час перебували у валюті, відзначає старший аналітик ІК Арт Капітал Олексій Андрійченко. "Крім цього, заможні покупці були менше схильні до впливу кризи, в той час як для багатьох представників середнього класу купівля автомобіля перейшла в розряд розкоші і була відкладена до кращих часів", - пояснює він.

Нагадаємо, в 2015 році в Україні було реалізовано 46,4 тис. нових автомобілів. З яких близько 6 тис. були преміальні.

Річні результати продажів будуть залежати від загальної ситуації в країні. Але, якщо не буде форс-мажорів, то можна очікувати, що заданий тренд продовжиться і в листопаді-грудні, додає Пригара. "Враховуючи позитивні тенденції, що намітилися, ми очікуємо зростання продажів, що перевищує показники щодо минулого року у два рази", - констатує він.

За словами Тимофєєва, сьогодні складно прогнозувати стрибок продажів в четвертому кварталі, але однозначно результати будуть вищими, ніж у минулого року. Він також додає, що оператори ринку намагаються догодити всім споживчим бажанням, які сьогодні зумовлені достатньо великою економією коштів. Ринок буде рости, і це вже відчутно у всіх автомобільних сегментах. "Це свідчить про певне оздоровлення економіки", - говорить він. У компанії АВТ Баварія планують до кінця року продати близько 2,5 тис. нових автомобілів.

Андрійченко прогнозує, що кількість преміальних автомобілів в країні за підсумками року зросте на 95% щодо 2015 року. І складе близько 12 тис. автомобілів.