Дорогі автомобілі продаються як в 1990-х

2 листопада 2016, 17:06
Продажі преміальних автомобілів в Україні за дев'ять місяців цього року зросли більш, ніж в два рази

За даними інформаційно-аналітичної групи AUTO-Consulting, за в Україні за дев'ять місяців цього року продали 7,6 тис. преміальних автомобілів, проти 3,6 тис. за аналогічний період минулого року.

Відео дня

Лідируючі позиції займають німецькі компанії. Найбільш продаваним брендом став BMW – 2,2 тис. машин (у два рази більше січня-вересня 2015 року). На другому місці Mercedes-Benz – 1,9 тис. автомобілів (у три рази більше, ніж роком раніше). Третю сходинку лідерів замикає Audi – понад 1 тис. машин (у два рази більше до 2015 року).

Також українці віддавали перевагу Lexus – 758 машин (в 2,5 рази більше) і Land Rover – 689 автомобілів (майже в два рази більше).

Найпопулярнішою модель за дев'ять місяців став п'ятиметровий німецький кросовер BMW X5. Його обрали 738 українців.

Таке зростання преміум-сегмента можна пов'язати з великим відкладеним попитом на тлі відносної економічної стабілізації в країні, розповідає Ярослав Пригара, генеральний директор Автокапіталу, офіційного імпортера Mercedes-Benz в Україні. За його словами, загальний обсяг ринку як і раніше далекий не те що від кращих років, він на рівні кризових 90-х. "А якщо порівняти ці дані з показниками інших країн, то наші цифри (з поправкою на кількість жителів) взагалі будуть обтяжливими", - говорить він.

Зростання продажів преміальних машин насамперед викликаний трансформацією модельного ряду автомобілів у більшості операторів ринку, пояснює Олександр Тимофєєв, генеральний директор компанії "АВТ Баварія", офіційного імпортера BMW в Україні. За його словами, для залучення нових клієнтів стало вигідно замовляти автомобілі з менш об'ємними двигунами, що спричинило за собою зниження цін і привернуло велику кількість покупців середнього класу.

Покупці преміальних автомобілів найменше відчули девальвацію гривні, так як частину їхніх заощаджень весь цей час перебували у валюті, відзначає старший аналітик ІК Арт Капітал Олексій Андрійченко. "Крім цього, заможні покупці були менше схильні до впливу кризи, в той час як для багатьох представників середнього класу купівля автомобіля перейшла в розряд розкоші і була відкладена до кращих часів", - пояснює він.

Нагадаємо, в 2015 році в Україні було реалізовано 46,4 тис. нових автомобілів. З яких близько 6 тис. були преміальні.

Річні результати продажів будуть залежати від загальної ситуації в країні. Але, якщо не буде форс-мажорів, то можна очікувати, що заданий тренд продовжиться і в листопаді-грудні, додає Пригара. "Враховуючи позитивні тенденції, що намітилися, ми очікуємо зростання продажів, що перевищує показники щодо минулого року у два рази", - констатує він.

За словами Тимофєєва, сьогодні складно прогнозувати стрибок продажів в четвертому кварталі, але однозначно результати будуть вищими, ніж у минулого року. Він також додає, що оператори ринку намагаються догодити всім споживчим бажанням, які сьогодні зумовлені достатньо великою економією коштів. Ринок буде рости, і це вже відчутно у всіх автомобільних сегментах. "Це свідчить про певне оздоровлення економіки", - говорить він. У компанії АВТ Баварія планують до кінця року продати близько 2,5 тис. нових автомобілів.

Андрійченко прогнозує, що кількість преміальних автомобілів в країні за підсумками року зросте на 95% щодо 2015 року. І складе близько 12 тис. автомобілів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X