До 2019 року 70% українців користуватимуться інтернетом

29 березня 2016, 17:35
Постійний доступ до всесвітньої мережі мають уже шість із десяти наших співвітчизників. Упродовж наступних трьох років цей показник зросте ще на 10%

Станом на лютий цього року в Україні понад 62% українців віком від 15 років (22,8 млн) не рідше одного разу в місяць користувалися інтернетом. Про це свідчать дані дослідження Factum Group Ukraine (без урахування загарбаного РФ кримського півострова).

Відео дня

Більшість інтернет-користувачів зосереджена в містах із населенням 100 тис. і більше – 69%. У селах лише 47% мешканців мають доступ до всесвітньої мережі.

Factum Group Ukraine встановила вікову залежність у використанні всесвітньої мережі українцями. Найчастіше та найбільше користується інтернетом молодь (15-29 років) – 92% та трохи старші наші співвітчизники (30-44 років) – 86%. Серед 45-54-річних проникнення перебуває на середньоукраїнському рівні – 65%. Постійно користуються інтернетом ледь більше третини українців (36%) у віці 55-64 років, а серед літніх людей (65 і більше років) – лише 11%.

За даними дослідницької компанії Expert & Consulting (E&C), на кінець минулого року до всесвітньої мережі було підключено 8,7 млн вітчизняних домогосподарств (63%). Найвище інтернет-проникнення спостерігалося в містах-мільйонниках – 84,8% домогосподарств. У менш населених містах (50 тис. – 1 млн) цей показник склав 55,6%, а в малих містечках і селах – 43,8%.

Генеральний директор Factum Group Ukraine Іван Дубинський НВ повідомив НВ, що впродовж наступних трьох років інтернет-проникнення виросте до 70%. На підтвердження своїх слів він навів три причини. По-перше, існує «технічне» зростання, пов'язане зі старінням населення. «Кожен рік молодь дорослішає, а літні люди помирають», - відзначив Дубинський.

По-друге, розвиток швидкісного мобільного інтернету збільшує кількість людей, які користуються інтернетом зі стільникових пристроїв. Вже зараз 20% наших співвітчизників у віці від 15 років користуються інтернетом з мобільних ґаджетів. Приблизно 4% українців підключаються до мережі лише з мобільних пристроїв, зазначив керівник Factum Group Ukraine.

По-третє, користування інтернетом у сільській місцевості ще не досягло 50% і потенціал для росту залишається суттєвий. Покращення рівня життя по доходу у даних типах населених пунктів може дати різке та значне збільшення користування інтернетом, вважає Дубинський.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X