Чому до нас йдуть інвестиції

16 серпня 2017, 20:37
У першому півріччі в Україну надійшло майже на 20%, або на $200 млн, більше капітальних інвестицій, ніж за аналогічний період минулого року

Одночасно, за даними бізнес-омбудсмена, в країні зростає кількість рейдерських атак і тиску на бізнес з боку правоохоронних органів, особливо з боку Служби безпеки України.

Відео дня

Як же так сталося, що інвестиції зростають разом з розквітом свавілля і корупції з боку чиновників? Тобто реванш системи збігся з відродженням економіки.

Це зростання підтверджується більш позитивним споживчим настроєм, і досить непоганою ситуацією на ринках біржових товарів, де Україна є активним гравцем. З іншого боку, все це відбувається, напевно, всупереч діям влади або навіть незважаючи на дії влади. "Навіть за відсутності якихось мега-зусиль з боку уряду або влади, люди беруть своє. Вони не хочуть жити погано, а вони хочуть жити краще", - коментує ситуацію Ігор Мазепа, голова інвесткомпанії Concorde Capital.

Дійсно, ситуація поліпшується в цілому. "Ми бачимо, що розвиток системи надання адміністративних послуг був досить помітним протягом останніх років. Це зменшило корупцію, підвищило якість і загалом задоволеність платників податків, які стикаються з системою надання послуг. І це стосується як громадян, так і менших підприємств, які у стандартному режимі отримують дозволи, ліцензії тощо", - каже Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії.

Одне з останніх рішень, яке полегшило ведення бізнесу для багатьох компаній, – це скасування печаток, зменшення валютного регулювання, а також прогрес стосовно дерегуляції. Загалом вся бізнес-спільнота помічає помітний прогрес стосовно інвестиційної привабливості України. "Українці адаптувалися до сьогоднішніх економічних реалій, раціоналізували свої витрати і зараз повертаються до запланованих покупок", - констатує Ірина Березовська, генеральний директор Philips в Україні.

Втім, учасники ринку і експерти впевнені, що економічне зростання в країні могло би бути набагато більшим, якби влада справді б боролася з корупцією, провела судову і цілу низку інших важливих реформ. Так що ж треба зробити, щоб інвестиції в країні зростали не на 20%, а в два-три рази?

"Якщо я сьогодні сюди якісь кошти вклав, то я маю можливість прибуток звідси вивести без проблем", - описує стандартну ситуацію в розвиненій країні Олексій Гончарук, голова офісу ефективного регулювання (BRDO).

За великим рахунком, для іноземного інвестора важливі три речі. Перше – це розуміння того, що ти як вклав свої кошти, так можеш їх звідси забрати вільно. Щоб не боятися, що їх заберуть, націоналізують або просто заморозять. Друге – це розуміння чинних правил. Тобто, як поводитися в цій країні, щоб не було проблем. І третє – це стабільність. Стабільні прогнозовані правила і вільний рух капіталу, який дозволить їм бути мобільнішими.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Березовська називає головними боротьбу з корупцією, верховенство права та пришвидшення судової реформи, а також подальшу дерегуляцію і спрощення всіх процедур ведення бізнесу в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X