Домігся свого: Абромавичус з третьої спроби звільнив скандального директора найбільшої держкомпанії

24 березня 2016, 20:40
Суд остаточно звільнив скандально відомого директора Електроважмашу

В апеляційному господарському суді міста Києва Міністерство економічного розвитку і торгівлі домоглося визнання законним звільнення директора заводу Електроважмаш Володимира Глушкова.

Відео дня

Про рішення суду 24 березня глава МЕРТ Айварас Абромавичус у своєму Twitter. "Апеляційний суд Києва визнав, що я був правий, звільнивши директора Електроважмашу за завдані збитки. Конкурс триває, скоро буде новий СЕО", - написав Абромавичус.

З літа 2015 року міністр намагається змінити керівників декількох державних підприємств, які звинувачуються в порушеннях і неефективній роботі. Глушков був відсторонений міністерством у результаті перевірки. Незабаром був оголошений конкурс на нового керівника, а на його посаду тимчасово призначили першого заступника. Однак, звільнений кілька разів Глушков домагався свого відновлення.

Перший раз директор був звільнений за грубі порушення контракту та нанесення збитків підприємству. Компанія Арселор Міттал Теміртау купила завода електромотор майже за 3 млн грн, а завод отримав лише 1,4 млн грн. Інші гроші отримала британська компанія, яка є посередником, повідомляв портал liga.net з посиланням на прес-службу міністерства.

У листопаді Глушков зміг відновитися на посаді через суд. Однак, Абромавичус його звільнив з посади другий раз за порушення порядку валютних розрахунків. В результаті чого Електроважмаш зазнав збитків у розмірі близько 2,7 млн грн.

"У кожної людини є можливість на захист своїх прав", - говорить партнер страхової компанії AIG Тетяна Кузьменко. За її словами, людина може неодноразово звертатися до суду і оскаржити рішення. "Наша держава діє не зовсім в напрямку правових реформ, а своїми класичними методами", - говорить керуючий партнер адвокатського об'єднання Артиус Віталій Мацелюх. За його словами, спочатку звільняють, а потім шукають основу.

"Трудове законодавство орієнтоване на працівника і звільнити його не так просто", - додає старший партнер юридичної фірми Ілляшев та Партнери Роман Марченко. За його словами, якість співробітників міністерства залишає бажати кращого. "Звільнення не завжди проводяться якісно і суди змушені були їх скасовувати", - говорить він

За даними МЕРТ, з січня по вересень 2015 року чистий дохід підприємства склав 1,2 млрд грн, проти 1,5 млрд грн за аналогічний період 2014 року. Чистий збиток за січень-вересень 2015 року склав 53 млн грн, щодо прибутку 84 млн грн роком раніше.

Електроважмаш входить в сотню найбільших держпідприємств України. На заводі виробляється транспортне обладнання для шахт і залізниць. А також електрообладнання постійного струму, гідрогенератори і турбогенератори, які використовуються в більш ніж 40 країнах світу. Турбогенераторами Електроважмашу укомплектовано 73% потужностей українських ТЕС. На частку гідрогенераторів припадає 78% встановленої потужності ГЕС України.

Виконавчий директор Європейської бізнес асоціації Ганна Дерев'янко розповідає, що закордоном політик чи керівник підприємства, помічений в корупційному скандалі йде у відставку і його відновлення в посаді стає неможливим. "Тому треба, щоб у нас це стало і запит у суспільстві, щоб такі дії не були популярними і прийнятними", - пояснює Дерев'янко.

Втім, проведення реформ в Україні доцільно і необхідно для протидії корупції. "Зникне корупція, зникне більшість проблем економічного характеру, які тримають країну в стані кризи", - говорить Мацелюх.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X