ЗАЗ буде підданий санації

12 квітня 2019, 13:09

Суд ухвалив рішення про санацію Запорізького автомобілебудівного заводу

Господарський суд Запорізької області ухвалив рішення про санацію Запорізького автомобілебудівного заводу (ЗАЗ), який входить в корпорацію УкрАВТО, в межах порушеної наприкінці минулого року справи про банкрутство, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Відповідне рішення було ухвалено судом 11 квітня. Термін санації - 6 місяців.

Основний зміст затвердженого плану санації - виведення ЗАЗ зі стану банкрутства в найкоротші терміни, максимальне збереження інфраструктури виробничих потужностей провідного українського виробника автомобілів і єдиного підприємства з виробництва легкових авто з повним циклом, відновлення діяльності з виробництва легкових авто.

Крім цього, план включає поліпшення соціальної сфери на підприємстві, збереження існуючих та створення нових робочих місць, створення платоспроможного підприємства, яке забезпечить надходження податків і зборів до місцевого та державного бюджетів.

Справа про банкрутство ЗАЗ порушено 4 грудня 2018 року по позовом ТОВ Факторинг Фінанс (Київ) з сумою вимог 3,16 млн грн. За рішенням суду 3 січня в результаті заміни ініціюючим кредитором стало ТОВ Фінансова компанія АМБЕР (Київ), а 21 січня затверджено реєстр вимог кредиторів, найбільшим з яких стала фінкомпанія Юніверсум Фінанс з сумою вимог 2,47 млрд грн.

Раніше в корпорації УкрАВТО повідомляли, що основними чинниками, що зумовили важке становище підприємства, стали різке падіння внутрішнього ринку нових автомобілів, втрата зовнішніх ринків збуту, агресивне кон'юнктурне середовище та боргові зобов'язання за валютними кредитами, які багатократно виросли в зв'язку з різкою девальвацією гривні.

За підсумками 2018 року завод отримав чистий прибуток у розмірі 1,068 млрд грн, тоді як в 2017 році збиток становив 287,75 млн грн. За інформацією прес-служби УкрАВТО, отриманий прибуток став результатом списання Промінвестбанком боргу в розмірі близько 1,4 млрд грн.

Непокриті збитки ЗАЗ до початку поточного року становили 3,25 млрд грн (роком раніше - 4,31 млрд грн).

У 2018 році ЗАЗ скоротив виробництво майже в 13 разів - до 131 од. переважно за рахунок практично повного припинення випуску легкових авто (випущений один автомобіль проти 1151 у 2017 році). Крім того, випуск комерційних авто скоротився в 5,6 рази - до 85 од., автобусів вироблено 45 од.

УкрАВТО зареєстрована в 1992 році. Володіє контрольним пакетом акцій ЗАЗ, польського автозаводу FSO. У структуру корпорації входить близько 400 автосервісних підприємств у всіх містах України, дистриб'юторські і дилерські компанії провідних автомобільних брендів, а також мережа автозаправних комплексів.

У числі партнерів - DaimlerChrysler, General Motors, KIA Motors, Nissan, Toyota, Chery.

У 2017 році чистий дохід корпорації зріс на 30% до 2016 року - до 2,57 млрд грн, чистий прибуток становив 254,7 млн грн проти збитків 3,08 млн грн роком раніше. Власником корпорації є Таріел Васадзе.

Раніше повідомлялося, що ЗАЗ почав випуск нового автобуса.

Показати ще новини
Радіо НВ
X