ВР знизила акциз на старі автомобілі

31 травня 2016, 13:38
Верховна Рада ухвалила законопроект, за яким до 31 грудня 2018 року знижується ставка акцизного збору на старі легкові автомобілі, передає Інтерфакс-Україна

Законопроект №3251, який підтримали 237 народних депутатів, набуде чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Акциз зменшиться тільки на легкові автомобілі, випущені після 1 січня 2010 року. Також заборонено ввезення автомобілів з країни, визнаної агресором.

Відео дня

Закон передбачає зниження ставок акцизного збору на старі легкові автомобілі з дизельними та напівдизельними двигунами.

Метою документу є мінімізація використання схем тимчасового ввезення для ухилення від сплати податків.

Як вважають автори законопроекту, на тлі девальвації гривні та падіння купівельної спроможності населення значно знизилися продажі автотранспортних засобів, що призводить до скорочення робочих місць як у виробництві, так і в продажах авто і зниження надходжень у бюджет.

"Споживачі не можуть купувати нові імпортні авто через їх високу вартість у гривні, а старі імпортні – через високі ставки акцизного збору, що робить їх ціну неконкурентоспроможною", – повідомляється в пояснювальній записці.

Нагадаємо, що президент Петро Порошенко підписав законопроект, згідно з яким офіційним дилерам дозволили продавати б/у автомобілі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X