ВР заборонила штрафувати теплокомуненерго

7 липня 2016, 15:26
Верховна Рада ввела мораторій на нарахування і стягнення штрафів і пені з компаній теплокомуненерго (ТКЕ) за борги по газу та електроенергії, якщо їм не компенсували з бюджету різницю між затвердженими тарифами та витратами на надання послуг

Як повідомляє УНІАН, за закон №2706 "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання в сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення" проголосували 253 народних депутата.

Відео дня

Заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак заявила, що прийнятий документ допоможе розблокувати рахунки підприємств і почати підготовку до опалювального сезону.

"Уряд сьогодні готує новий законопроект про реструктуризацію заборгованості, але, на жаль, він не готовий на сьогодні і не буде готовий на 1 вересня. Але у нас сьогодні критична ситуація з підготовкою підприємств водо- і теплопостачання до опалювального сезону. У нас заблоковані рахунки практично всіх обласних підприємств теплопостачання, всіх районних підприємств", – заявила Бабак, закликаючи фракції проголосувати за закон.

У листопаді минулого року Рада прийняла законопроект №2706 в першому читанні. Тоді заступник голови повідомила, що компаніям, які займаються генерацією та постачанням теплової енергії, а також водопостачанням, компенсацію з бюджету різниці між затвердженими тарифами та витратами на надання послуг держава виплачує несвоєчасно.

Через заборгованість на суму понад 5 млрд грн компанії не можуть вчасно оплатити спожитий газ та електроенергію, в результаті чого їм нараховують штрафи.

Показати ще новини
Радіо NV
X