Виробництво українських автомобілів набирає обертів

7 квітня 2016, 17:14
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У березні 2016 року на українських автозаводах було вироблено 305 автомобілів, повідомляє асоціація Укравтопром

Цей показник майже на 30% менше торішнього результату березня, але на 70% більше, ніж минулого місяця.

Основним виробником легкових автомобілів у березні залишається завод Олега Боярина - Єврокар, який займається виробництвом автомобілів Skoda – 252 машини. Вітчизняних легкових автомобілів ЗАЗ було випущено всього 2 одиниці. Такий результат виробництва легкових автомобілів збільшився на 71% відносно минулого місяця і на 16% менше, ніж у березні 2015 року.

Відео дня

Комерційні автомобілі випускав тільки АвтоКрАЗ – 46 одиниць. Цей показник майже на 54% більше, ніж минулого місяця, і більш ніж в 2 рази менше відносно березня 2015 року. Автобусів було випущено – 5 одиниць і всі виробництва корпорації Богдан.

Старший аналітик ІК Арт Капітал Олексій Андрейченко пояснює, що восени 2015 року спостерігалося пожвавлення автомобільного ринку в Україні. Тому в ЗАЗ був виробничий план на 2 тис автомобілів, який був початий в жовтні і повинен був завершитися до кінця 2015 року, щоб заповнити склад. "Зараз очікується, коли наповнені склади розпродадуться і буде потреба їх заново поповнити", - каже Андрейченко.

Генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко пояснює, що ніхто не хоче робити багато автомобілів, щоб вони надалі стояли і іржавіли. Тому виробники та імпортери реагують на збільшення продажів на ринку. "Імпортери за 3-5 місяців роблять замовлення на автомобілі, які адаптовані до умов України", - говорить Назаренко.

Насправді ситуація, порівняно з минулим роком, не сильно змінилася. Лідером з виробництва легкових автомобілів, як в березні минулого року, так і зараз виступає завод Єврокар, який працює далеко не на повну потужність, пояснює директор департаменту маркетингу асоціації Укравтопром Георгій Овсянников. "Значні з першого погляду стрибки відносних показників пояснюються дуже низькою базою порівняння", - говорить Овсянніков - За цієї причини збільшення виробництва всього на 49 автомобілей створило у відносних показниках зростання у 70 відсотків.

В цілому за перший квартал 2016 року було випущено 777 автомобілів. Це майже на 16% менше результату аналогічного періоду минулого року.

Назаренко пояснює, що ринок буде рости, а, отже, буде рости і виробництво автомобілів. Все буде залежати від курсу гривні. "Чим більше девальвація, тим більше у виграші українські виробники у яких частина комплектуючих вітчизняного виробництва, які не залежать від курсових коливань", - говорить він.

"В цьому місяці можна очікувати запуск конвеєра ЗАЗ", - каже Андрейченко. За його словами, запуск виробництва автомобілів ЗАЗ дозволить випускати 200-300 машин в місяць. "А в цілому на українському ринку можна очікувати виробництво близько 500-600 легкових автомобілів", - пояснює Андрейченко.

У прес-службі Укравто повідомили НВ, що зараз складу достатньо для задоволення попиту покупців. "Однак, у найближчі місяць-два очікується відновлення роботи конвеєра з виробництва автомобілів ЗАЗ", - повідомили в прес-службі.

Нагадаємо, в березні 2016 року на українському автомобільному ринку було продано майже 5 тис. нових машин, цей показник виріс в 2 рази порівняно з березнем 2015 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X