В Україні почали тестувати Mobile ID

27 грудня 2017, 14:31

Найбільший мобільний оператор України - компанія Київстар запустила сервіс Mobile ID в дослідну експлуатацію

Про це йдеться в прес-релізі оператора.

Київстар зазначає, що Mobile ID дозволяє проводити електронну ідентифікацію особи для отримання електронних послуг.

Період дослідної експлуатації сервісу триватиме з 27 грудня 2017 року до 1 червня 2018 року. У цей період обмежена група контрактних абонентів оператора буде випробовувати роботу сервісу до його комерційного запуску у другому кварталі наступного року.

Відео дня

На час дослідної експлуатації користувачам сервісу Mobile ID буде доступна можливість електронної ідентифікації для отримання послуг реєстрів Держгеокадастру й онлайн будинку юстиції.

Також під час дослідної експлуатації Mobile ID буде досліджуватися безперебійність функціонування сервісу, його взаємодія з системами держпідприємства Національні інформаційні системи та можливість абонентів ідентифікувати особу з використанням мобільного телефону та спеціальної SIM-карти.

"Платформа сервісу працює, до неї почали підключатися сервіс-провайдери, які будуть надавати електронні послуги, видаються перші SIM-карти зі спеціальним чіпом, подана заявка на державну сертифікацію сервісу, і ми працюємо над тим, щоб зробити оформлення документів для підключення Mobile ID максимально простим і зручним для абонентів", - зазначив директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Київстар Євген Кражан.

Для підключення сервісу Mobile ID абонент має здійснити заміну SIM-карти на нову, яка додатково забезпечує підтримку функції підвищеного захисту інформації при електронній ідентифікації користувача.


Mobile ID передбачає побудову інфраструктури взаємодії між мережами мобільних операторів, центрами сертифікації ключів та різними порталами електронної взаємодії з громадянами шляхом надання в користування власникам мобільних телефонів спеціальних SIM-карт з вбудованими алгоритмами ідентифікації. Починаючи з 2000 року, подібні сервіси впроваджені в більшості країн ЄС, а також в Молдові, Азербайджані, Литві, Латвії, Естонії та Казахстані.

За допомогою технології Mobile ID користувачі мобільного зв'язку зможуть ставити електронні підписи до документів, здійснювати оплату послуг, отримувати доступ до захищених електронних документів за допомогою свого мобільного телефону.


Нагадаємо, що в Держспецзв'язку розробили проект закону про обов'язкову реєстрацію абонентів мобільного зв'язку для "боротьби з мобільним шахрайством і кіберзлочинністю". За допомогою цього документа у відомстві мають намір зобов'язати телеком-компанії збирати персональні дані користувачів.

При цьому міністр юстиції України Павло Петренко негативно оцінив ініціативу обов'язкової реєстрації абонентів мобільного зв'язку.

У серпні цього року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував запуск в Україні цифрового підпису в паспортах і мобільних.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X