Укрзалізниця незабаром почне підготовку до IPO — Кравцов

16 жовтня 2019, 15:31

Укрзалізниця в найближчі кілька тижнів почне процес підготовки до проведення першого публічного продажу акцій (IPO).

Про це глава компанії Євген Кравцов сказав під час виставки Rail Expo 2019 середу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Якщо говорити про підготовку до IPO, в найближчі кілька тижнів ми, сподіваємося, зможемо публічно оголосити про те, що цей процес стартував. Більш того, закріпимо це в документах дуже серйозного рівня, які зроблять його незворотним", - зазначив він.

Відео дня

Кравцов додав, що навіть процес підготовки виходу на IPO є дуже великим плюсом для компанії.

"Якщо подивитися на приклади компаній, які проходили через цей процес, вони завжди підвищували свою ефективність - знижували неефективні витрати, покращували управлінські процеси, підвищували якість послуг і якість роботи", - сказав він.

Кравцов також пояснив, чому вважає вихід на IPO важливим для компанії: "Перше - це дає можливість залучити кошти за найвищою ставкою з точки зору ціни за акцію. Друге - це не створює ризиків, які є, наприклад, при одному стратегічному інвестору, коли є одна компанія, яка може впливати на велику державну організацію. Третє - це робить найбільш прозорий механізм незалежного контролю з боку власника міноритарного пакета акцій. Всі ці речі для УЗ важливі".

За його словами, процес підготовки УЗ до IPO триватиме не менше року. Найімовірніше, знадобиться приблизно три роки.

Нагадаємо, згідно з програмою діяльності Кабміну, Укрзалізницю розділять на трьох операторів, акції яких будуть розміщені на міжнародних біржах.

Показати ще новини
Радіо NV
X