Укртелеком повернули державі

19 жовтня 2017, 15:25
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Господарський суд Київ виніс рішення про розірвання приватизаційного договору між Фондом державного майна України (ФДМУ)  та ЕСУ ( дочірня компанія СКМ і власник 92,79% акцій оператора) щодо Укртелеком

Про це говориться у повідомленні компанії для ЗМІ.

ЕСУ не згоден з рішенням суду першої інстанції і продовжить захист права власності на акції Укртелекому в апеляційному суді.

Відео дня

"Враховуючи характер претензій Фонду державного майна та їх зв'язок з діями попередніх власників Укртелекому, ЕСУ вважає за необхідне досягнути розумного компромісу щодо виконання приватизаційних зобов’язань", - йдеться у повідомленні.

В Укртелекомі говорять, що рішення суду першої інстанції не вплине на поточну роботу Укртелеком. Також надалі триватиме і найбільша в історії України модернізація оператора при партнерстві з China Development Bank.

Також укомпанії пояснили, що комісія ФДМУ неодноразово перевіряла і підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов’язання, за винятком останньої перевірки, яка відбулася з помітним порушенням термінів (з травня 2016 року до лютого 2017 року), і, в результаті якої не було досягнуто згоди щодо підтвердження виконання деяких з понад 50 приватизаційних зобов’язань.

ФДМУ подав до суду на розірвання договору з ЕСУ у середині травня цього року, вимагаючи також стягнути 2,17 млрд грн пені.

Нагадаємо, у 2011 році ФДМУ за підсумками конкурсу продав 92,79% акцій Укртелекому українській "дочці" австрійської EPIC - ЕСУ - за 10,57 млрд грн. Між тим, виявилось, що покупку частково профінансували Ощадбанк і Укрексімбанк. За кілька тижнів до перекладу на рахунок ФДМУ другого траншу за Укртелеком ЕСУ випустила облігації на суму 4,2 млрд грн, які і купили два державні банки.

Група СКМ українського олігарха Ріната Ахметова придбала ЕСУ у 2013 році. Але викупити облігації у держбанків в повному обсязі компанія так і не змогла.


Укртелеком - монополіст на українському ринку фіксованого зв'язку. Також компанія є найбільшим в країні інтернет-провайдером. У першому півріччі 2017 року компанія отримала чистий прибуток 355,3 млн грн, А чистий дохід склав 3,154 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X