Укренерго вирішила автоматизувати регулювання ГЕС

6 грудня 2017, 20:03
Укренерго підключила Київську, Середньодніпровську, Дніпровську ГЕС-1 та Каховську гідроелектростанції (ГЕС) до системи автоматичного регулювання частоти та потужності (САРЧП) з діапазоном регулювання 480 МВт

Про це повідомила прес-служба компанії.

Головний диспетчер компанії Віталій Зайченко зазначив, що найближчим часом до САРЧП буде підключена Кременчуцька ГЕС, що сумарно дозволить отримати 600 МВт діапазону регулювання, який працює в автоматичному режимі.

Відео дня

Крім того, найбільшу в Україні Дністровську ГАЕС також можуть підключити до автоматичної системи регулювання частоти та потужності.

У компанії додають, що автоматизація суттєво підвищить надійність роботи та в разі виникнення нештатної ситуації, наприклад, з втратою деяких генеруючих потужностей, дозволить швидко ліквідувати її без втручання диспетчерського персоналу та вимкнення споживачів.

Так, у випадку відхилення від заданого режиму роботи енергосистеми, з центрального регулятора автоматично посилаються сигнали на ГЕС. У результаті, ГЕС змінює потужність, виводячи параметри перетоків по міждержавних лініях електропередачі або частоти та потужності на необхідний рівень.

Нагадаємо, що 11 липня 2017 року Дніпровську ГЕС-1 була відключили від системи автоматичного регулювання після хакерських атак.


Укренерго здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, перебуває в підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Показати ще новини
Радіо НВ
X