У Раді пішли на поступки з експорту лісу

4 вересня 2018, 17:58

Комітет Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва погодився з пропозиціями президента України Пертра Порошенка про виключення заборони експорту дров із закону Про збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів.

Про це написав глава комітету Віктор Галасюк на своїй Facebook-сторінці.

"З важким серцем комітет ВР погодився з пропозиціями президента...", - написав він.

Крім того, глава комітету зазначив, що таке рішення прийнято не тому, що ці пропозиції правильні.

Відео дня

"Вони якраз йдуть всупереч інтересам України і базуються на неправдивих і штучних аргументах. Просто реалії такі, що на подолання вето голосів в залі недостатньо, і треба вибирати 2/3 перемоги або гарантовану поразку", - вважає він.

При цьому він констатує, що в переможних 2/3 завойована жорстка криміналізація контрабанди кругляка і норма про обмеження внутрішнього споживання лісу (25 млн куб. м/рік), яка дозволить гарантовано зберегти мораторій на експорт лісу-кругляка.

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року діє абсолютна заборона експорту лісу (мораторій на тверді породи дерева діє ще з 2015 року, минулого року його доповнила заборона на експорт сосни).

Скасування мораторію зникло з переліку вимог для отримання нової макрофінансової програми Євросоюзу. У цьому питанні ЄС вирішив задіяти двосторонній механізм вирішення спорів, прописаний в Угоді про асоціацію.

У квітні цього року стало відомо, що дані статистики України та Європейського союзу про вивезення лісу-кругляка України після введення мораторію Верховною Радою розходяться в 238 разів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X