Telegram оскаржив рішення про блокування в Росії

8 травня 2018, 13:25

Юристи Telegram оскаржили рішення Верховного суду Росії, який відмовився задовольнити позов месенджера про визнання незаконним наказу Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії, який встановлює процедуру надання відомству ключів для розшифровки повідомлень користувачів.

Про це повідомив керівник міжнародної правозахисної організації Агора, чиї юристи представляють месенджер в судах, Павло Чиков, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"В апеляційну колегію Верховного суду РФ подана скарга. У ній представники Telegram просять скасувати повністю рішення ВС РФ від 20 березня", - повідомив він.

За його словами, в апеляційній скарзі представники Telegram просять "визнати наказ ФСБ від 19 липня 2016 року нечинним і невідповідним п'яти федеральним законам і кримінально-процесуального кодексу РФ".

Як зазначається, адвокати Агори вважають цей наказ ФСБ, по-перше, прийнятим не уповноваженим органом з перевищенням повноважень; по-друге, встановлює позасудовий спосіб отримання контролю за листуванням невизначеного кола осіб; по-третє, що містить широкі межі розсуду для правозастосувача, які загрожують безпеці громадян.

Верховний суд РФ 20 березня відмовився задовольнити позов Telegram про визнання незаконним наказу про затвердження порядку подання організаторами поширення інформації в інтернеті відомству інформації, необхідної для декодування повідомлень користувачів, що приймаються, передаються, доставляються і обробляються.

13 квітня Таганський суд Москви за заявою Роскомнадзора ухвалив рішення про обмеження доступу до Telegram в Росії за невиконання зазначеного наказу ФСБ.

Причиною подібних заходів стала відмова сервісу надати ФСБ ключі шифрування, що дозволяють читати листування користувачів. Цей обов'язок міститься в антитерористичному пакеті законів (відомому як "закон Ярової"), ухваленому Держдумою в червні 2016 року.

Крім блокування месенджера, у деяких російських користувачів в ніч на 22 квітня з'явилися проблеми з доступом до стартової сторінки сайту Google. За словами генерального директора провайдера Diphost Філіпа Куліна, Роскомнадзор заблокував близько 63 IP-адрес Google.

17 квітня стало відомо про мільйони заблокованих адрес Amazon і Google, послуги яких Telegram використовує для обходу блокування. Відомо також про перебої в роботі Viber, Однокласників, сервісів Microsoft, VPN і проксі-сервісів тощо.

Показати ще новини
Радіо НВ
X