Святий Миколай потрапив би до двадцятки найбагатших українців. Forbes оцінив його статки у $815 млн

19 грудня 2021, 09:18

Якби святий Миколай мав українське громадянство, то він опинився б у двадцятці рейтингу найбагатших українців. Про це свідчать розрахунки видання Forbes, яке оцінило його статки у $815 мільйонів.

Йдеться про святкового персонажа, який приносить дітям подарунки, видання не брало до уваги статки реального прототипу святого Миколая — Миколая Мирлікійського Чудотворця.

Відео дня

Для аналізу журналісти обрали Україну та Польщу, оскільки лише в цих країнах святий Миколай є ключовим персонажем зимових свят.

За підрахунками Forbes, в Україні цьогоріч подарунки від Миколая для семи мільйонів дітей обійдуться приблизно у $143 млн (по $20 за один). Для шести мільйонів польських дорожче — $212 млн ($37 за подарунок відповідно).

Також видання врахувало «заводи Миколая», які можуть забезпечити виробництво іграшок та солодощів, проаналізувавши фінансові показники низки публічних кондитерських компаній. Потужності з виробництва іграшок оцінили в $289 млн, солодощів — у $167 млн.

Ще в $5 млн обходяться резиденції святого Миколая на Львівщині, Івано-Франківщині, Одещині та в Полтаві.

Загалом статки святкового персонажа оцінили в $815 млн — цього вистачило б, щоб потрапити на 10-е місце до списку найбагатших людей України за версією Forbes. Для порівняння — активи бізнесмена Олександра Ярославського, який посідає дев’яте місце в переліку найбагатших людей країни, оцінюють у $820 млн.

Водночас через пів року з моменту складання цього рейтингу статки кількох українців зросли до більш як $1 мільярда. Проте навіть за таких розрахунків святий Миколай потрапляє до топ-20 українських багатіїв.

Показати ще новини
Радіо NV
X