Суд заарештував рахунки найбільшої газовидобувної компанії України

20 серпня 2018, 14:29

Державна виконавча служба заблокувала рахунки Укргазвидобування і ухвалила рішення про примусове стягнення з компанії понад 261 млн грн у зв’язку із порушенням Карпатигазу, як оператором за договором спільної діяльності, своїх зобов’язань за договором лізингу перед компанією Центр фінансового лізингу.

Про це повідомили у прес-службі Укргазвидобування.

Таку постанову було ухвалено відповідно до судового рішення через позов Центру фінансового лізингу солідарно до всіх учасників договору СД.

Відео дня

“Таким чином, компанія продовжує зазнавати збитків від спільної діяльності у рамках договору з Карпатигазом та компанією Місен Ентерпрайзес АБ (Misen Enterprises AB), який було розірвано Арбітражним інститутом торгової палати Стокгольма 11 липня 2018 року”, – йдеться в повідомленні.

Підкреслюється, що станом на 20 серпня арештовано лише рахунки Укргазвидобування.

“Укргазвидобування здивовано швидкістю ухвалення рішень як з боку суддів, так і з боку Державної виконавчої служби щодо видачі документів, спрямованих на блокування рахунків і стягнення коштів лише з одного з учасників договору СД – Укргазвидобування, що відбулося протягом одного дня”, – повідомили у прес-службі.

Зазначається, що наразі через блокування рахунків найбільшої газовидобувної компанії України під загрозою сплата податків, рентних платежів, заробітної плати працівникам і зобов’язань перед контрагентами.

Нагадаємо, що Арбітражний інститут торгової палати Стокгольма ухвалив часткове рішення (partial award) у справі за позовом Укргазвидобування до Карпатигаз, Misen Enterprises AB (Швеція, акціонер Карпатигазу) про розірвання договору про спільну діяльність.

Суд встановив, що договір СД було порушено як Misen Enterprises AB (не повністю внесена частка в СД, лише $3,9 млн із $12,5 млн), так і Карпатигаз, яка не поставила передбачені договором вимірювальні станції.


Карпатигаз раніше оператор спільної діяльності між Укргазвидобуванням, Карпатигаз і компанією Місен Ентерпрайзес АБ (Misen enterprises АВ, Швеція).

Укргазвидобування, 100% акцій якої належить НАК Нафтогаз України, є найбільшою газовидобувною компанією України, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу в країні.

Показати ще новини
Радіо NV
X