Суд заарештував Каськіва на 2 місяці, але він вийшов під заставу

1 листопада 2017, 11:35
Печерський районний суд Києва заарештував на два місяці з можливістю внесення застави екстрадованого з Панами колишнього главу Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (Держінвестпроект) Владислава Каськіва

Про це на своїй Facebook-сторінці написала прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган.

За її словами, суд зобов'язав Каськіва здати всі наявні закордонного паспорта і вимагає являтися на першу вимогу до слідчого, а також повідомляти про своє місцезнаходження.

Відео дня

Нагадаємо, Владислав Каськів став скандально відомим на посаді глави Держінвестпроекту.

Найгучніший скандал з Каськівим виник навколо будівництва LNG-терміналу, який повинен був бути побудований на Чорноморському узбережжі України до 2014 року. Він повинен був дозволити Україні приймати куплений на міжнародних ринках зріджений природний газ у обсязі 10 млрд куб. м, щоб знизити залежність України від російського газу. Координацією цієї роботи займалося саме Держагентство Каськіва.

У 2012 році Держагентство підписало угоду про співпрацю з іспанською Gas Natural Fenosa, від імені якого підпис під контрактом поставив якийсь Хорді Сарда Бонвехі. Незабаром у Gas Natural Fenosa заявили, що ніяких документів не підписували, а Хорді Сарда Бонвехі взагалі не є їх представником. В результаті виявилося, що договір про будівництво LNG-терміналу Держагентство Каськіва підписало з фіктивною особою, яка виявилася лижним інструктором. Каськів за цей скандал відбувся лише доганою.

Незабаром агентство Каськіва відзначилося у новому проекті - будівництві так званого Повітряного експресу, швидкісного залізничного сполучення між Києвом і Борисполем. Гроші на фінансування дороги давав Китай, отримувало - Держагентство.

Перший транш у розмірі $52 млн, як повідомлялося, було виділено у 2013 році і спрямовано на виконання проектних і підготовчих робіт. На цьому етапі будівництво Повітряного експреса і закінчилося. Нинішнє керівництво Мінінфраструктури взагалі вважає, що в проекті немає необхідності.

За інформацією МВС України, Каськів вивів з України понад 250 млн грн.

18 серпня 2016 року генпрокурор Юрій Луценко повідомив про затримання Владислава Каськіва у Панамі.

Після цього прес-секретар генпрокурора Лариса Сагран заявила, що ГПУ направила у Панаму клопотання про екстрадицію Каськіва. І тільки сьогодні вночі Каськів був екстрадований з Панами.

Показати ще новини
Радіо НВ
X