Співвласник АТБ почне видобувати уран

8 травня 2019, 12:05

Геннадій Буткевич займеться видобутком урану в Миколаївській області

ТОВ Атомні енергетичні системи України (АЕСУ, Миколаївка Миколаївської обл.) має намір розробляти Сафонівське родовище уранових руд у Казанківському районі Миколаївської області, повідмоляє Укррудпром.

Відео дня

Як повідомила компанія в реєстрі оцінки впливу на навколишнє середовище 7 травня, видобуток передбачається здійснювати способом свердловинного підземного вилуговування. Сировину планується переробляти на місці, для чого буде побудований видобувний і переробний комплекси.

Очікуваний обсяг видобутку на родовищі - в межах 150-200 т урану на рік. Готова продукція - чорновий концентрат урану ("жовтий кек").

Для розміщення переробного комплексу потрібно близько 4 га землі, загальна потреба в земельних ресурсах - близько 255 га.

В кінці лютого 2017 року Державна служба геології та надр України видала АЕСУ спеціальні дозволи на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку чотирьох родовищ уранових руд у країні. Йдеться про Сафонівське, Михайлівське (обидві - Миколаївська обл.), Сурську і Новогуровську площі (обидві - Дніпропетровська обл.).

Всі ліцензії видані терміном на п'ять років без проведення аукціонів, на підставі рішень судів. Глава Держгеонадр наказом №415 від 5 листопада 2018 року затвердив видачу компанії ліцензій.

Співвласнику української торговельної мережі АТБ Геннадію Буткевичу належить 83,4% акцій АЕСУ. Ще по 8,3% володіють Олександр Настенко і Віталій Якименко, які також є міноритарними акціонерами ТОВ Пержанська рудна компанія (Олевськ, Житомирська обл.) і ТОВ Титан-апатитова група (Київ).

Буткевич також вказаний як кінцевий бенефіціар ТОВ Схід Енергоресурс, що володіє ліцензією на нафтогазову Новософіївську площу (Харківська обл.) і ТОВ Центральна нафтогазотранспортна компанія (Полтава).

Як повідомлялося, у рейтингу торгових марок України, представленому журналом Новое время в листопаді 2018 року, АТБ займає 9-е місце з вартістю в $157 млн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X