Шведські інновації в українських реаліях

23 червня 2016, 14:00
Після того, як Україна впевнено взяла геополітичний курс на Європу і вступила на шлях модернізації економічних процесів, можливості для створення і розвитку шведської бізнесу в Україні значно збільшилися

Протягом 2015 року шведсько-українська двостороння торгівля зросла на 20% (в експорті та імпорті). Також з 1 січня 2016 року набула чинності угода про вільну торгівлю, яка суттєво полегшила торгівлю між Україною та Європейським Союзом. Позитивних змін від України довго чекати не довелося - в свою чергу, український уряд успішно скоротив багато бюрократичних процедур в декількох секторах економіки, і згідно з рейтингом «Легкості ведення бізнесу» Групи Світового Банку Україна зайняла 30-у позицію зі 189 країн в категорії «Реєстрація підприємства». Більше того, Україна вважається однією з 26 пріоритетних країн-партнерів Швеції по рейтингу шведського уряду, що ще раз підтверджує актуальність зміцнення співпраці двох європейських країн. Саме для цього в Києві 13 червня пройшов вже п'ятий Шведсько-український бізнес-форум.

Відео дня

У світлі того, що для України особливо актуальний шведський досвід впровадження інновацій та підвищення енергоефективності, компанія Electrolux стала ініціатором експертної панелі «Інновації і досконалість - фактори успіху для шведського бізнесу в Україні» в рамках форуму. Модератором дискусії виступив Андрій Сусленко, журналіст 5 Каналу, а учасниками панелі стали Олександр Кузик, директор ДП «Електролюкс ЛЛС», Войцех Байда, генеральний директор Ericsson в Україні, Олексій Думік, консультант NEFCO, Володимир Часник, директор ТОВ «Атлас Копко Україна».

Про розвиток інновацій з метою адаптації енергоефективних рішень під українські реалії говорив Олександр Кузик, директор ДП «Електролюкс ЛЛС», порівнюючи український і шведський підходи: «Сучасна техніка покликана забезпечувати якісне виконання функції при мінімальному споживанні енергії. Саме тому інновації Electrolux зосереджені на розробці актуальних викликів часу, зручних і корисних пристроїв, які виводять досвід користування побутовою технікою на новий рівень. Сьогодні українці, в порівнянні зі шведами, приділяють досить мало уваги енергоефективності техніки і, відповідно, економічності її використання. Але останнім часом, зі зростанням тарифів в Україні, все більше користувачів схиляються до розумного використання ресурсів і віддають перевагу енергоефективним пристроям».

Починаючи з 2012 року, бізнес-форум відіграє важливу роль у відносинах України і Швеції. В період політичних і економічних змін в Україні подія щорічно збирає представників бізнесу і державних структур, представляючи діяльність шведських компаній в Україні, їх розвиток на українському ринку і то позитивний вплив, який вони чинять на українське суспільство. Організаторами форуму є Шведська торгова та інвестиційна рада і Посольство Швеції в Україні. Цього року форум відкривав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман і міністр підприємництва та інновацій Швеції Мікаель Дамберг.

Основною темою Шведсько-українського бізнес-форуму 2016 року стали інновації. Згідно з Інноваційним індексом Bloomberg 2016, Швеція є однією з трьох найбільш інноваційних країн в світі. Учасники форуму цього року на панельних дискусіях обговорювали такі теми, як «Бізнес-клімат в Україні: верховенство права і судові реформи», «Інновації крізь призму технічних рішень - шведська торгова марка», «Інновації і досконалість - фактори успіху для шведського бізнесу в Україна» і « Поліпшення бізнес-середовища через реформи. Досягнення і майбутні виклики». Партнерами форуму виступили такі відомі компанії, як ABB, AtlasCopco, Electrolux, Ericsson, Oriflame, SEB, Scania, SigmaSoftware, SKF, VolvoWestinghouse, Winner, взявши участь в дискусіях і представивши власні стратегії та рішення для України.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Тема інновацій отримала багато відгуків від учасників форуму, а під час панельних дискусій проходило жваве обговорення шведських інноваційних продуктів і рішень, інноваційних методів ведення бізнесу, поточного бізнес-клімату в Україні через призму того, як співпраця України і Швеції допоможе зміцнити країнам свої позиції на ринку. Адже Швеції є чим поділитися з Україною, а більш актуального моменту для позитивних змін і впровадження енергоефективного підходу, ніж сьогодні, просто не знайти.

Показати ще новини
Радіо НВ
X