Shell. Двигун інновацій

5 березня 2018, 14:44
Новини компаній

У сучасному високотехнологічному світі ключ до успіху – інновації

Здатність знаходити відповіді на складні виклики часу, помножена на корпоративні принципи сталого розвитку – унікальна формула еволюції бренду Shell, впевнено будує нове енергетичне майбутнє.

Відео дня

Створювати майбутнє в сьогоденні – непросте завдання, яке концерн Royal Dutch Shell успішно реалізує за допомогою опрацювання спеціальних сценаріїв розвитку «чистих» енергосистем. Так, за прогнозом останнього з них під назвою «Новий погляд в майбутнє», до 2060 року до 40% виробництва енергії в світі буде припадати на поновлювані джерела енергії. Будучи піонером у створенні та впровадженні нових технологій, сьогодні Shell активно працює над інноваційними проектами вирішення найважливіших енергетичних проблем – від створення нових видів палива і масел, що підвищують енергоефективність автомобілів і допомагають водіям економити пальне, до кардинального зниження викидів вуглецю в атмосферу.

Енергетика майбутнього

Згідно з прогнозами експертів, до 2050 року глобальний попит на енергію зросте в два рази в порівнянні з 2000 роком. Але вже сьогодні проблеми зміни клімату, викликані викидами в атмосферу парникових газів та іншим несприятливим впливом, вимагають радикальної зміни структури глобальної енергосистеми. Тому Shell стоїть в авангарді розробок альтернативних джерел палива для чистої енергетики майбутнього. Щорічно значні кошти інвестуються в дослідження нових енергетичних продуктів і технологій – від біопалива і зрідженого природного газу до водневого палива і сонячної енергетики. На практиці реалізуючи принципи соціальної та екологічної відповідальності, спільно з бразильською компанією Cosan було побудовано підприємство Raizen, що стало одним з найбільших виробників етанолу з цукрової тростини – біопалива з найнижчим рівнем викиду вуглекислого газу.

Проект «Квест», Канада
Проект «Квест», Канада Фото:

Гордістю компанії є також інноваційний проект Quest з уловлення та зберігання вуглецю. Він розрахований на зберігання 2 млн. тонн вуглекислого газу на рік, що відповідає викидам 250 тисяч автомобілів. А венчурний підрозділ компанії – Shell Technology Ventures BV інвестує в сонячні і вітрові електростанції. В рамках своєї програми співпраці Shell GameChanger компанія реалізує проект гігантського плавучого заводу Prelude для виробництва і зберігання природного газу без будівництва берегових заводів і прокладки трубопроводів, що зменшить навантаження на екологію регіону. Прагнучи мінімізувати свій вплив на навколишнє середовище, а також забезпечити біологічне різноманіття Shell активно співпрацює з провідними природоохоронними організаціями – Світовим союзом охорони природи, Wetlands International, Nature Conservancy і Earthwatch.

Плавучий завод Prelude
Плавучий завод Prelude Фото:

У постійному пошуку

Серед численних проектів Shell в сфері розвитку нової енергетики, екології, освіти, благодійництва великий відгук викликала ініціатива Мake the Future з підтримки шести стартапів в сфері альтернативної енергетики: від технології переробки використаної кавової гущі на біопаливо і пристрій, що уловлює і накопичує енергію повітряної хвилі від автомобілів, що проходять повз до проекту установки фотоелектричних панелей в бразильських фавелах і кінетичних плиток на ігрових майданчиках в Нігерії і Бразилії, що перетворюють енергію тиску на електрику.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Розсуваючи межі технологій і даючи простір для реалізації найсміливіших новаторських ідей, щороку Shell проводить також міжнародний «Екомарафон», під час якого студентські команди змагаються в проектуванні і створенні автомобілів майбутнього, здатних подолати найбільшу відстань з найменшою витратою енергії. Натхненна ідеєю формування енергетичного майбутнього через інновації, компанія презентувала у 2016 році і свій прототип компактного city car, який споживає на третину менше палива, ніж звичайна машина. І Shell не збирається зупинятися на досягнутому, адже перемога там, де є рух вперед!

Наталя Кірьянова

Показати ще новини
Радіо NV
X