Саудівська Аравія вирішила різко зменшити ціни на нафту для європейських клієнтів

6 січня 2016, 11:45
Саудівська державна нафтова компанія Aramco вирішила різко зменшити ціни на нафту для європейських клієнтів, повідомляє РБК з посиланням на The Wall Street Journal

Зокрема, Aramco збільшила знижку на лютневі поставки на $0,60/бар. для клієнтів з північно-західної Європи і на $0,20/бар. для середземноморських клієнтів.

Однак, для азіатського ринку ціни були збільшені на $0,60/бар, а для США ціни залишені незмінними.

Відео дня

WSJ пише, що зниження цін Саудівською Аравією йде врозріз з ринковими тенденціями, які панують в Європі.

Так, Росія останнім часом збільшила ціни на свою нафту марки Urals, а котирування ф'ючерсів вказують на очікування зростання вартості марки Brent з боку трейдерів.

Очевидно, такі дії Ер-Ріяда обумовлені масштабним конфліктом з Іраном, який призвів до розриву двосторонніх відносин, крім того, це можна розглядати як підготовку до боротьби за європейський ринок напередодні поставок іранської нафти на континент.

Аналітики вважають, що така цінова політика Ер-Ріяда зможе ускладнити Тегерану вихід на європейський ринок енергоносіїв.

Раніше, міністр нафти Саудівської Аравії Алі ібн Ібрагім ан-Нуайме, заявив, що країна не буде скорочувати видобуток, незважаючи на падіння вартості нафти до багаторічних мінімумів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X