Представники Нафтогазу та МЗС провели у США переговори про закупівлю скрапленого газу та концесію ГТС

10 травня 2019, 11:02

Сторони обговорили ризик того, що Газпром готується перервати транзит газу через Україну взимку 2020 року

Керівництво Нафтогазу України разом із заступницею міністра закордонних справ Оленою Зеркаль провело низку офіційних зустрічей у США. Про це у Facebook повідомив глава компанії Андрій Коболєв.

Відео дня

"Зустрічалися з представниками Адміністрації Президента США, Конгресу та міжнародних фінансових організацій, які підтримують Україну. Обговорювали ризик того, що Газпром готується перервати транзит газу через Україну взимку 2020 року та влаштувати чергову газову кризу, і як боротися з загрозами у цьому випадку", - написав він.

За словами Коболєва, на зустрічах у Державному департаменті та міністерстві енергетики США йшлося, зокрема, про те, як забезпечити для України надійну можливість купувати LNG за конкурентною ціною.

"Відомо, що США підтримують експортну діяльність американських компаній, надаючи фінансування та страхуючи ризики. У ситуації, коли ми маємо підготуватися до потенційних провокацій з боку Росії і накопичити додаткові запаси газу до початку зими, така допомога є дуже доречною", - зазначив глава правління Нафтогазу.

"Ми побачили велику зацікавленість у реформі українського ринку газу та процесі відокремлення незалежного оператора ГТС України на основі моделі з передачею йому ГТС у концесію", - додав він.

Коболєв наголосив, що у Конгресі США добре розуміють, що проект газопроводу Північний поток-2 орієнтовано виключно на політичні цілі Кремля та становить пряму загрозу енергетичній безпеці України і ЄС.

Раніше Коболєв заявляв, що Нафтогаз близький до підписання договору про постачання газу зі США.

Показати ще новини
Радіо NV
X