Польща вимагає оштрафувати Газпром

19 травня 2017, 16:20
Російський монополіст Газпром має заплатити штраф за тривале порушення антимонопольного законодавства в Європі, що заподіяло втрати як компаніям, так і простим користувачам

Про це заявили під час прес-конференції у Варшаві керівники польської нафтогазової компанії PGNIG, представляючи свою позицію щодо дослідження ринку газу, який здійснюється Єврокомісією у зв'язку з антимонопольним виробництвом проти Газпрому, передає Укрінформ.

Відео дня

Як зазначається, штраф повинен бути близько 10% від загального обороту компанії.

"Порушення, вчинені Газпромом, носять тривалий і серйозний характер. Російська сторона не перестала його порушувати і до сьогоднішнього дня не дотримується законодавства", - зазначив керівник PGNiG Петро Возняк.

За його словами, польська компанія підготувала для Єврокомісії документ на 100 сторінках, в якому описує порушення Газпромом європейського законодавства і в ньому подає свої пропозиції про покарання за це російського газового монополіста.

Возняк зазначив, що польська компанія не пропонує конкретну суму штрафу, але у відповідності з діючими нормами права він має становити приблизно 10% від глобального обороту Газпрому.

"Це дозволить покрити втрати, завдані діями Газпрому", - констатував він.

У той же час PGNiG хоче, щоб Єврокомісія зобов'язала Газпром переглянути ціни в довгострокових контрактах, щоб вони спиралися на реалії ринку. Польська сторона пропонує переглянути положення "бери або плати", згідно з яким максимальний рівень обов'язкового збору газу становив би не більше 75%.


Нагадаємо, що Вищий господарський суд відхилив касаційну скаргу компанії Газпром на рішення про стягнення з нього штрафу та пені, накладених Антимонопольним комітетом, в загальному розмірі 172 млрд гривень за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через Україну.

відкрила провадження про стягнення штрафу
Показати ще новини
Радіо NV
X