Ощадбанк видав кредити на $22 млн для фірм власників Агроінвестгруп, які оголошені в розшук - СБУ

13 травня 2019, 16:29

Ощадбанк видав в 2016-2017 роках два кредити на суму $22,28 млн для ТОВ Іст Оілс Україна, яке підконтрольне оголошеним в розшук власникам Агроінвестгруп.

Про це свідчать матеріали Шевченківського райсуду Києва, який 26 квітня надав слідчим Служби безпеки України тимчасовий доступ до документів Ощадбанку, що стосуються цих кредитів.

Відео дня

За даними СБУ, в період з жовтня 2018-го по січень 2019 року посадові особи ряду компаній, що входять до складу Агроінвестгруп, за вказівками двох фактичних власників цієї групи організували незаконну схему безпідставного вивезення зернових державного ПАТ Аграрний фонд поза встановленими пунктами пропуску на тимчасово окуповану територію Донбасу з метою перепродажу за значно завищеними цінами через спеціально створені ними юридичні особи, які зареєстровані на не підконтрольній Україні території. СБУ підозрює Агроінвестгруп у фінансуванні тероризму.

За даними відомства, в елеваторах підприємств Агроінвестгруп зберігалося понад 22 тис. тонн зернових Аграрного фонду загальною вартістю до 200 млн грн. У 2018 році аналогічні договори про зберігання зернових і інших культур з цими елеваторами укладали і інші державні і приватні компанії. Частина відповідного майна теж була незаконно вивезена на тимчасово окуповану територію Донбасу.

"Основний об'єм присвоєного і розтраченого зерна з підприємств ГК Агроінвестгруп в період 2018-2019 років вивезено на експорт через ТОВ Іст Оілс Україна і ТОВ Фінагро на компанію-нерезидента Agri Finance SA (Швейцарія)", - зазначено в судових матеріалах.

Ощадбанк надав Іст Оілс Україна два кредити в листопаді 2016-го ($13,48 млн) і грудні 2017 року ($8,8 млн). За даними СБУ, поручителями за вказаними договорами виступив ряд юридичних і фізичних осіб, підконтрольних двом співвласникам Агроінвестгруп, зокрема ТОВ Індустріальний парк Центральний і ТОВ Виробничо-комерційна фірма Кірос ЛТД.

Як відзначають слідчі, частину кредитних коштів, отриманих від Ощадбанку, співвласники Агроінвестгруп направили на організацію незаконного вивезення зерна.

В Ощадбанку підкреслили, що кредити ТОВ Іст Оілс Україна були видані задовго до того, як власників Агроінвестгруп оголосили в розшук.

"Позичальник пройшов повну стандартну процедуру оцінки, маючи бездоганну кредитну історію, стійкий фінансовий стан та фінансову звітність, підтверджену міжнародними аудиторами, відкриті кредитні лінії в ряді найбільших банків країни, а також співпрацював з найбільшими міжнародними та вітчизняними агротрейдерами", - цитує заяву банку Економічна правда.

Нагадаємо, Аграрний фонду 1 лютого ініціював досудове розслідування про можливе розкрадання зерна вартістю 200 млн грн. Співробітників фонду 1 лютого не допустили на шість елеваторів Агроінвестгруп, з якою ПАТ має договір на зберігання пшениці, кукурудзи і соняшнику, а керівництво компанії не виходило на зв'язок. За попередніми підрахунками, втрати контрагентів від дій Агроінвестгруп становлять $120-200 млн. Позови проти Агроінвестгруп подав ряд аграрних компаній, зокрема, міжнародні трейдери Soufflet, Bunge, Quadra Commodities, а також Дельта Вілмар, Греін Експорт, банки ТАСкомбанк і Райфайзен Банк Аваль.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У квітні стало відомо, що Нацполіція оголосила власника Агроінвестгруп Миколу Кучеренка і його сина Віталія в розшук за підозрою в привласненні і розтраті чужого майна.

Показати ще новини
Радіо НВ
X