В ООН розповіли, скільки продовольства в світі псується щорічно

15 жовтня 2019, 10:17

Щорічно 14% продовольства псується ще до появи на прилавках магазинів — під час зберігання зібраного врожаю і його транспортування.

Про це йдеться в новій щорічній доповіді Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) про становище в галузі харчових продуктів і сільського господарства за 2019 рік.

Відео дня

«У більшості регіонів втрати фруктів і овочів вищі, ніж втрати зернових і бобових. Але в країнах Африки на південь від Сахари, Східної та Південно-Східної Азії втрати в останній групі також високі, на відміну від Центральної і Південної Азії, де вони незначні. Дослідження щодо псування продукції на етапі споживання проводилися тільки в країнах з високим рівнем доходу; до псування схильні в першу чергу швидкопсувні продукти, такі як продукти тваринного походження, фрукти і овочі», — йдеться в доповіді.

У країнах з більш низьким рівнем доходу велика втрата свіжих фруктів і овочів пояснюється поганою інфраструктурою і браком холодильних складів. У багатих країнах більше можливостей для зберігання і транспортування продукції, що швидко псується, але там багато продуктів харчування викидають самі споживачі і магазини. До того ж і в багатих країнах є втрати на стадії зберігання.

«Для запобігання втратам продовольства під час транспортування необхідні повноцінно функціонуючі об'єкти фізичної інфраструктури та ефективна торговельна логістика. Певну роль в збереженні харчових продуктів можуть грати переробка і упаковка, проте втрати можуть бути наслідком незадовільного стану інфраструктури, а також технічних збоїв або людських помилок», — вказали автори доповіді.

Псування харчової продукції на роздрібному рівні обумовлене її обмеженим терміном зберігання, необхідністю забезпечувати відповідність харчових продуктів естетичним стандартам за кольором, формою і розміром, а також мінливістю попиту.

«Поширеними причинами псування на етапі споживання є неграмотне планування покупок, придбання надмірної кількості продуктів (обумовлене занадто великим розміром порцій і упаковок), неправильне розуміння маркування (тобто написів „краще вжити до“ і „використовувати до“) і неналежні умови зберігання в домогосподарствах», — розповіли в ООН.

Bloomberg підкреслює, що, згідно з підрахунками ФАО, вартість продовольства, яке щорічно псується ще до появи на прилавках, становить $400 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X