Нафтогаз суттєво збільшив прибуток

4 жовтня 2017, 14:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У першому півріччі 2017 року група національної акціонерної компанії Нафтогаз України збільшила чистий прибуток на 21%, або на 4 млрд грн до 23,3 млрд грн в порівнянні з аналогічним періодом 2016 рік (тоді прибуток склав 19,3 млрд грн)

Про це йдеться в звіті Нафтогазу.

Зокрема, сегмент виробництва природного газу приніс прибуток в розмірі 18,1 млрд грн в порівнянні з 4,6 млрд грн, отриманими в першому півріччі 2016 року.

Відео дня

Крім того, сегмент транспортування і розподіл природного газу за підсумками першого півріччя приніс 15,5 млрд грн прибутку, що на 33% більше, ніж за відповідний період 2016 року в зв'язку зі збільшенням обсягів транзиту і девальвації гривні щодо долара США.

Також прибутковими в першому півріччі поточного року для групи були сегменти виробництва та переробки сирої нафти і газового конденсату, а також транспортування сирої нафти.

Збитковими сегментами діяльності стали продажу і поставки природного газу. В даному сегменті група отримала збиток в розмірі 3,8 млрд грн.

При цьому продаж газу споживачам на умовах спеціальних обов'язків принесла збиток в розмірі 6,9 млрд грн.

Продаж газу на комерційних умовах принес групі прибуток в розмірі 0,3 млрд грн, без урахування ефекту від елімінації міжсегментних операцій в розмірі 2,8 млрд грн, який включає результат від продажу природного газу іншим сегментам.

Сегмент зберігання природного газу приніс збиток в сумі 1 млрд грн, що більше в порівнянні з першим півріччям 2016 на 8,1%.

Згідно зі звітом, за 6 місяців 2017 року за рахунок субсидій і пільг споживачі розрахувалися з Нафтогазом за отриманий природний газ на суму 29,5 млрд грн.

Станом на 1 липня 2017 роки не профінансований обсяг субсидій становив 19,1 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що в компанія Нафтогаз України за підсумками діяльності в 2016 році заплатила до державного бюджету країни близько 60 млрд грн податків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X