Нафтогаз суттєво збільшив чистий прибуток

19 грудня 2017, 15:21
За 9 місяців 2017 року (січень-вересень) чистий прибуток компанії Нафтогаз України збільшився на 15% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 27,1 млрд грн

Про це повідомила прес-служба компанії.

У Нафтогазі пояснюють такий показник перш за все зростанням результатів сегмента транзиту природного газу.

Сегмент виробництва природного газу приніс прибуток в розмірі 27,8 млрд грн в порівнянні з 10,4 млрд грн за 9 місяців 2016 року. Сегмент транспортування і розподілу природного газу приніс 25,2 млрд грн прибутку.

Відео дня

Це на 37% перевищує результат відповідного періоду 2016 року у зв'язку зі збільшенням обсягів транзиту і девальвацією гривні по відношенню до долара США.


*включено елімінації міжсегментних продажів та нереалізованого прибутку у сумі 10,5 млрд грн / дані: Нафтогаз
*включено елімінації міжсегментних продажів та нереалізованого прибутку у сумі 10,5 млрд грн / дані: Нафтогаз Фото:

Також прибутковими за підсумками дев'яти місяців для групи були сегмент переробки сирої нафти і газового конденсату, транспортування сирої нафти.

При цьому, у компанії відзначають, що продаж газу за підсумками цього періоду була збитковою.

Так, у сегменті продажу і поставки природного газу група зазнала збитків у розмірі майже 8,1 млрд грн. При цьому, продаж газу споживачам на умовах спеціальних зобов'язань (PSO) приніс збиток в розмірі понад 10,9 млрд грн.

На комерційних умовах продаж природного газу принесла групі прибуток в розмірі 0,1 млрд грн без урахування ефекту від елімінації міжсегментних операцій у розмірі 2,7 млрд грн, які включають результат від продажу природного газу іншим сегментам всередині групи Нафтогаз.

Крім того, сегмент зберігання природного газу приніс збиток в сумі 1,8 млрд грн, що на 7% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Разом з тим, був збитковим і сегмент виробництва сирої нафти, газового конденсату.

Нагадаємо, що компанія Нафтогаз за 11 місяців 2017 року перерахувала до державного бюджету близько 99,2 млрд грн податків і дивідендів.

Нафтогаз України об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

Показати ще новини
Радіо НВ
X