Нафтогаз програв суд щодо арешту рахунків ОПЗ

30 червня 2017, 12:57
Господарський суд Одеської області відмовив Національній акціонерній компанії Нафтогаз України в арешті банківських рахунків Одеського припортового заводу (ОПЗ) в межах суми боргу за природний газ в розмірі 1,47 млрд гривень

Про це йдеться в ухвалі суду від 22 червня, передають Українські новини.

Суд бере до уваги перебування ОПЗ в процесі приватизації та прийнятті в його відношенні передприватизаційних заходів.

Відео дня

Крім того, 10 травня Апеляційний суд Одеської області підтвердив визнання в Україні рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення з ОПЗ на користь компанії Ostchem Holding Limited (входить в структуру Group DF Дмитра Фірташа) $251,2 млн.

У зв'язку з цим суд вважає, що наявність в інших судових справах рішень про стягнення з ОПЗ грошових коштів не є підставою для накладення арешту рахунків як заходу по забезпеченню позову і порушує права інших осіб на отримання від ОПЗ заборгованості по іншим судовим рішенням.

Також, згідно з визначенням, Нафтогаз не надав достатніх доказів ухилення ОПЗ від виконання зобов'язання після подачі позову до суду.

Нагадаємо, що 23 січня Нафтогаз подав 2 позови до Господарського суду Одеської області щодо стягнення з заводу 1,518 млрд гривень боргу за газ.

Частина цього боргу ОПЗ, а саме 147,955 млн гривень, сформувалася влітку 2016 року, до покладання Кабінетом Міністрів на Нафтогаз обов'язків постачати на завод газ незалежно від того, чи буде він його оплачувати.

Решта суми - 1 369,77 млн гривень - сформувалася за період з жовтня по грудень 2016 року (включно), коли Нафтогаз поставляв на ОПЗ газ на підставі постанови Кабінету Міністрів про покладання на НАК спеціальних обов'язків щодо безперебійного газопостачання заводу.

За період дії спецобов'язків ОПЗ перерахував на адресу Нафтогаз тільки 5 млн гривень.

З 30 грудня 2016 року завод був зупинений.

Після 2 невдалих спроб приватизувати ОПЗ в 2016 році, в грудні завод заявив, що розглядає варіант здачі в оренду свого цілісного майнового комплексу.

6 березня ОПЗ відновив роботу на давальницьких умовах переробки сировини з компанією ЕРУ Трейдинг.

27 березня Нафтогаз подав заяву про заходи забезпечення позову шляхом арешту банківських рахунків ОПЗ в межах 1,47 млрд гривень.

Показати ще новини
Радіо NV
X