Нафті винесли новий вирок

3 жовтня 2017, 13:56
48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нафті винесли новий вирок - фото

Ціни на нафту залишаться нижче $60 за барель на довгий час

Ціни на нафту, ймовірно, залишатимуться нижче позначки $60 за барель тривалий час

Про це заявляють аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Fitch оновило прогнози в рамках базового сценарію розвитку подій, щоб відобразити обмежений потенціал підвищення цін в довгостроковій перспективі.

"Ми також знизили наші прогнози вартості газу на британському National Balancing Point (NBP) відповідно до наших оновлених оцінок вартості нафти і очікуємо, що збільшення СПГ-потужностей у світі, ймовірно, призведе до надлишку пропозиції", - наголошується у повідомленні.

Також наголошується, що зниження виробничих витрат у світі, значний потенціал зростання сланцевого видобутку у США і здатність цього сегменту швидко реагувати на мінливі ринкові умови повинні утримувати середні річні ціни на нафту нижче $60 за барель у довгостроковій перспективі.

"Але ціни на нафту залишаться нестійкими і можуть періодично перевищувати наші оцінки", - повідомляється в огляді агентства.

Аналітики Fitch вважають, що заходи ОПЕК щодо скорочення видобутку підтримають ціни, але малоймовірно, що це призведе до реального підвищення котирувань.

"Ми як і раніше скептично ставимося до ефективності зниження виробництва ОПЕК для балансування попиту та пропозиції у найближчому майбутньому, а також для суттєвого скорочення запасів нафти, враховуючи виключення Лівії і Нігерії (видобуток яких зріс з моменту підписання угоди), так і з низьким ступенем виконання зобов'язань", - говориться в огляді.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, середній показник дотримання домовленостей країнами ОПЕК у липні знизився до 75% з майже 100% на початку року. Він покращився до 82% в серпні, але в цілому Fitch очікує, що середні показники дотримання в другому півріччі 2017 року і далі будуть слабшими, ніж в першому півріччі.

Аналітики агентства знизили прогноз ціни нафти марки WTI у 2018 році в рамках базового сценарію до $50 за барель з $52,5 за барель, марки Brent - до $52,5 за барель з $55 за барель.

Крім того, оцінка вартості газу на NBP на 2018-2019 роки була погіршена на $0,5 за тис. Кубічних футів. Довгостроковий прогноз цін був знижений до $5,75 з $6,5 за тис. куб. футів.

Нагадаємо, що в кінці вересня світові ціни на нафту підскочили до рекорду за два роки. Тоді вартість еталонної марки нафти Brent наблизилася до $60 за барель.

Втім, станом на ранок вівторка, 3 жовтня, котирування Brent опустилися до $55,9 за барель.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

Вчора, 16:10

thumb img
Амбромавічус і Данилюк. Що вони роблять поруч із Зеленським?
7223
Компанії/Ринки

Вчора, 13:55

thumb img
Комітет Європарламенту схвалив директиву про Північний потік-2
5791
Компанії/Ринки

Вчора, 13:02

thumb img
Наглядова рада Нафтогазу запропонувала Гройсману оновлений склад правління - ЗМІ
5202

Головне

Політика

Вчора, 12:19

thumb img
Парламентський рейтинг очолює партія Слуга народу – соцопитування
Події

Вчора, 15:46

thumb img
Біля офісу Укрзалізниці сталися сутички між протестувальниками і силовиками
Події

Вчора, 23:53

thumb img
Екс-президента Криму заарештували у Сімферополі за "супротив працівникам поліції"