Нафті винесли новий вирок

3 жовтня 2017, 13:56
Ціни на нафту, ймовірно, залишатимуться нижче позначки $60 за барель тривалий час

Про це заявляють аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Fitch оновило прогнози в рамках базового сценарію розвитку подій, щоб відобразити обмежений потенціал підвищення цін в довгостроковій перспективі.

Відео дня

"Ми також знизили наші прогнози вартості газу на британському National Balancing Point (NBP) відповідно до наших оновлених оцінок вартості нафти і очікуємо, що збільшення СПГ-потужностей у світі, ймовірно, призведе до надлишку пропозиції", - наголошується у повідомленні.

Також наголошується, що зниження виробничих витрат у світі, значний потенціал зростання сланцевого видобутку у США і здатність цього сегменту швидко реагувати на мінливі ринкові умови повинні утримувати середні річні ціни на нафту нижче $60 за барель у довгостроковій перспективі.

"Але ціни на нафту залишаться нестійкими і можуть періодично перевищувати наші оцінки", - повідомляється в огляді агентства.

Аналітики Fitch вважають, що заходи ОПЕК щодо скорочення видобутку підтримають ціни, але малоймовірно, що це призведе до реального підвищення котирувань.

"Ми як і раніше скептично ставимося до ефективності зниження виробництва ОПЕК для балансування попиту та пропозиції у найближчому майбутньому, а також для суттєвого скорочення запасів нафти, враховуючи виключення Лівії і Нігерії (видобуток яких зріс з моменту підписання угоди), так і з низьким ступенем виконання зобов'язань", - говориться в огляді.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, середній показник дотримання домовленостей країнами ОПЕК у липні знизився до 75% з майже 100% на початку року. Він покращився до 82% в серпні, але в цілому Fitch очікує, що середні показники дотримання в другому півріччі 2017 року і далі будуть слабшими, ніж в першому півріччі.

Аналітики агентства знизили прогноз ціни нафти марки WTI у 2018 році в рамках базового сценарію до $50 за барель з $52,5 за барель, марки Brent - до $52,5 за барель з $55 за барель.

Крім того, оцінка вартості газу на NBP на 2018-2019 роки була погіршена на $0,5 за тис. Кубічних футів. Довгостроковий прогноз цін був знижений до $5,75 з $6,5 за тис. куб. футів.

Нагадаємо, що в кінці вересня світові ціни на нафту підскочили до рекорду за два роки. Тоді вартість еталонної марки нафти Brent наблизилася до $60 за барель.

Втім, станом на ранок вівторка, 3 жовтня, котирування Brent опустилися до $55,9 за барель.

Показати ще новини
Радіо NV
X