Нафта повернулася в минулий рік, а українські АЗС ніяк не хочуть знижувати ціни на стелах – огляд і прогноз ринку нафти і пального

12 червня 2017, 12:37
Минулого тижня нафта знову обвалилася, продовжуючи вже багатотижневу динаміку. А українські АЗС продовжують зберігати мовчання і не бажають знижувати ціни, незважаючи на очевидні передумови для цього

У понеділок, 5 червня, світові ціни на нафту продовжили свій рух вниз. Ринок побоювався, що припинення дипломатичних відносин Бахрейну, Саудівської Аравії, Єгипту та ОАЕ з Катаром може перешкодити виконанню віденської угоди щодо скорочення видобутку. Пізніше про розрив дипломатичних відносин заявила також влада східній частині Лівії, Ємену і Мальдіви.

Відео дня

У вівторок політична нестабільність на Близькому Сході продовжила опускати ціни на нафту. Лише до вечора нафта трохи подорожчала, коли ринок усвідомив, що Катар найімовірніше буде намагатися вирішити ситуацію, а не загострювати її.

Черговий обвал цін на нафту стався в середу. Це трапилося через несподіване зростання запасів у США. За даними Міненерго країни, за тиждень запаси нафти зросли на 3,3 млн барелів, у той час, як експерти очікували зниження на 3,5 млн барелів. Нафта марки Brent опустилася майже на 4% – до $48/барель.

У четвер нафта рухалася різноспрямовано, але взагалі знову показала зниження, відіграючи несподіване зростання запасів з США.

У п'ятницю нафта трохи відкоригувала позиції, залишившись на низьких рівнях попередніх днів.

Таким чином, за тиждень еталонні сорти Brent і WTI подешевшали приблизно на 4%. Крім того, мінімальні ціни минулого тижня повернули нафту до значень кінця листопада – грудня минулого року.

На цьому тижні ринок буде реагувати на дані нафтосервісної компанії Baker Hughes про бурової активності в США, а також про комерційні запаси нафти в країні. Певний вплив на ціни в початку тижня нададуть результати виборів у Великобританії, додають аналітики консалтингової групи А-95. Зниження курсу британського фунта позначиться на курсі долара США, в якому номіновано більшість сировинних товарів, включаючи нафту.

Але повернемося в Україну. Оптові ціни адекватно реагують на зниження європейських котирувань на нафтопродукти, які рушили вниз слідом за нафтою. За даними директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, за тиждень оптові партії дизпалива в Україні подешевшали більш ніж на 400 грн/т. Також дешевшає ДП в дрібному опті (автомобільні партії) – до 18,18 грн/л (–27 коп./л за тиждень).

"На наступному тижні трейдери називають можливим зниження ще на 250-400 грн/т", – говорить Куюн.

Утім, падіння європейських котирувань на нафтопродукти і українських оптових цін анітрохи не чіпляють роздрібних операторів, які продовжують зберігати вперте мовчання, і не опускають ціни на стелах АЗС.

Лише деякі невеликі гравці почали невелике зниження цін. Так, за даними аналітика консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренка, за минулий тиждень відзначилася мережа UPG, знизивши вартість бензинів на 30 коп./л і ДП – на 20 коп./л. На південному заході знизила ціни запорізька мережа ZOG, віднявши по 40 коп./л на всіх видах палива.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

П'ятничний подарунок автомобілістам зробили і в БРСМ-Нафті. У мережі знизилася вартість обох видів ДП на 30-50 коп./л по всіх областях.

Як наслідок, середня вартість палива в Україні знизилася лише на 0,05–0,2% на бензини і 0,1–0,3% на дизпаливо.

"Тенденція до зниження очевидна, тому вважаю, що найближчим часом й інші учасники ринку вийдуть зі сплячки, не виключаючи національних операторів, і потішать своїх клієнтів зниженням цін", – говорить Сіренко.

Тим більше, що всі передумови для цього є, потрібен лише "легкий порух руки".

Показати ще новини
Радіо NV
X