Провал ОПЕК і запилені ціни на українських АЗС – огляд і прогноз ринку нафти і пального

29 травня 2017, 12:30
Продовження угод ОПЕК у Відні не виправдало очікувань і обвалило ціни на нафту. А в Україні АЗС, схоже, зовсім забули, що ціни на стелах можна змінювати

У понеділок, 22 травня, світові ціни на нафту продовжили свій підйом, розпочатий тижнем раніше. Інвестори очікували продовження віденських угод про скорочення видобутку нафти. Та й різні чутки про приєднання Норвегії, Туркменістану та Єгипту тільки підігрівали інтерес. За день нафта подорожчала майже на 1%, піднявшись до максимуму за місяць.

Відео дня

У вівторок ситуація практично не змінилася: нафта продовжила зростання.

Трохи змінила свою динаміку нафту в середу. Міненерго США повідомило про зростання видобутку в країні. Це і ринок, який застиг в очікуванні зустрічі ОПЕК, спровокувало невелике зниження цін.

Обвалилася нафта в четвер, 25 травня. В цей день ОПЕК проводив зустріч у Відні, де країни домовилися продовжити угоду про скорочення видобутку. Втім, ринок залишився розчарованим, як тим, що ОПЕК+11 (підписанти угод) не збільшили обсяги скорочення, так і тим, що до них не приєдналися нові країни.

Усього за день нафта впала на 5%, а до ранку п'ятниці еталонна суміш Brent опустилася нижче $51 за барель.

До кінця дня нафта лише слабо подорожчала. Трейдери все ще залишалися розчарованими тим, що нафтовидобувні країни обрали "безпечний варіант" угоди.

На цьому тижні емоційно перегрітий ринок буде шукати нові або переоцінювати старі новини. Найімовірніше, на початку тижня вартість бареля нафти Brent складе $51-52,5, однак до середини тижня вона може зміститися на $1-1,5 вгору або вниз у залежності від даних Міненерго США про комерційні запаси нафти в країні, відзначають аналітики консалтингової групи А-95.

Але повернімося до українського ринку нафтопродуктів. Оптові ціни стабілізувалися і за тиждень лише мінімально рухалися, говорить директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. За його даними, тільки дизпаливо подешевшало ще на 60 грн/т – до 21 550 грн/т, що є мінімальною ціною з кінця грудня 2016 року.

"На цьому тижні не очікується серйозних коливань оптових цін за стабільності європейських котирувань і невеликого ослаблення гривні після затяжного періоду зміцнення на міжбанку", – говорить Куюн.

А ось роздрібні оператори, схоже, зовсім забули, що ціни на стелах можна змінювати. Після квітневого подорожчання, на АЗС вже кілька тижнів поспіль практично нічого не відбувається.

Абсолютне мовчання зберігають національні мережі. Інші оператори здійснюють невеликі рухи, але різноспрямовані. За даними аналітика консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренка, SOCAR на початку тижня вирішив вирівнятися з цінами мереж WOG І ОККО, додавши 2 коп./л на всю лінійку бензинів. Відзначилася і мережа Ultra/Mango, підвищивши в столиці і області вартість "п'ятого" бензину на 20 коп./л.

Деякі оператори все ж злегка радують своїх клієнтів, починаючи знижувати вартість палива. Наприклад, Олас відняв 30-60 коп. на бензини і 10-20 коп. на обидва види дизпалива. Дніпровський Нефтек також скинув 26 коп. з дизпалива.

"В основному регіональні гравці дивляться на преміум-сегмент, у операторів якого, схоже, зламалася кнопка перемикання цінників на стелі", – говорить Сіренко.

Після затяжного падіння ціни на автогаз зупинилися. Відсутність поставок з Росії (крім скрапленого газу Роснафти) підстьобує трейдерів не знижувати роздрібні ціни. Деякі коригування цін на АГЗС все ж були, але вони незначно вплинули на ситуацію. На цьому тижні можна очікувати деякого послаблення і падіння цін у роздробі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X