Молдова вперше продає найбільшу авіакомпанію

27 липня 2018, 11:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Найбільшу молдовську державну авіакомпанію Air Moldova виставлено ​​на продаж.

Про це повідомило Агентство публічної власності (АПС) Молдови, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, приватизація викликана необхідністю "залучення приватного капіталу для модернізації парку повітряних суден, поліпшення якості послуг, що надаються і розширення їх спектру, а також для залучення транзитних пасажирів".

Відео дня

При цьому, ціна продажу Air Moldova поки не оголошена. Компанія виставляється на продаж вперше.


Згідно з офіційною інформацією, статутний капітал підприємства становить 301,5 млн леїв (близько $19 млн). На балансі підприємства три літаки, ще чотири літаки, які використовує авіакомпанія, знаходяться в оперативному лізингу. У Air Moldova працюють близько 550 співробітників.


Наразі Air Moldova перевозить майже 50% загальної кількості пасажирів, які прямують через міжнародний аеропорт Кишинева.

Чутки про приватизацію єдиної в Молдові державної авіакомпанії ходили давно через її неефективність. Наприкінці минулого року Рада з конкуренції затвердила надання кредиту і реструктуризацію боргів Air Moldova.


Згідно з офіційними даними, за дев'ять місяців 2017 року Air Moldova зафіксувала збитки в розмірі 111,5 млн леїв (близько $7 млн). В останні роки відзначалася тенденція до зростання загальної заборгованості з 604,6 млн леїв в 2013 році (за курсом на той час - близько $50 млн) до 1,1 млрд леїв в 2017 році ($67 млн).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X