Мінапк віддасть половину держдотацій на виробництво птиці

6 грудня 2016, 12:58
Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий заявив, що половина з 4 млрд. грн., які повинні бути передбачені в державному бюджеті на дотації для АПК, буде спрямована на підтримку птахівників

Суми дотацій повинні бути рівномірно розподілені між компаніями, згідно з сумою сплаченого ними ПДВ, заявив Кутовий. Про це повідомляють Українські новини.

За даними агентства така схема розподілу дотацій викликала нарікання з боку експертів. Так економіст Борис Кушнірук вважає, що птахівництво стає найбільшим одержувачем субсидій, вважає експерт. "Птахівництво взагалі не повинно бути в зоні субсидування, так як воно надприбуткове. Фактично воно стає найбільшим одержувачем субсидій. Вважаю, що є сенс для підтримки сільгоспвиробників, які займаються вирощуванням великої рогатої худоби. Бо сам процес вирощування є довгим", - каже Кушнірук.

Відео дня

"Так частка Миронівського хлібопродукту на ринку м'яса птиці становить понад 50%. Другим найбільшим виробником є Комплекс Агромарс з приблизною часткою ринку в 15%. Відповідно, якщо вірити словам міністра, то Миронівський хлібопродукт може отримати приблизно 1,1 млрд. грн., дотацій , а Комплекс Агромарс - близько 300 млн. грн. Таким чином, 35% дотацій на АПК в 2017 році виявиться в руках лише двох приватних компаній - найбільших виробників м'яса птиці. Фактично, те, що робить міністерство АПК це робиться під Косюка, а не для підтримки сільського господарства ", - вважає Кушнірук.

Згідно з даними Миронівського хлібопродукту, операційний прибуток компанії за січень-вересень 2016 склала $270 млн.

Найбільшим акціонером компанії Миронівський хлібопродукт є Юрій Косюк.

Показати ще новини
Радіо NV
X