Крок до гідної пенсії

19 травня 2017, 13:25
Новини компаній

В Україні вже не перший рік триває дискусія про необхідність масштабної пенсійної реформи

Але солідарний принцип нарахування пенсій продовжує залишатися фундаментом вітчизняної пенсійної системи. Все що нам відомо, це перегляд пенсійного віку і не більше того.

Відео дня

Безумовно, у солідарної системи теж є переваги. Хоча б у тому, що держава в обов'язковому порядку гарантує пенсію всім громадянам. Але оскільки при такому підході працездатне населення утримує тих, хто вже вийшов на пенсію, солідарна система є збитковою і потребує дотацій з держбюджету. Так, дефіцит Пенсійного фонду в поточному році запланований на рівні 142 млрд. грн. Якби пенсійний фонд був беззбитковим, то він міг би платити всім пенсію 700 грн.

Крім того, рівень пенсій в нашій країні був і залишається надзвичайно низьким. Якщо, скажімо, в Німеччині пенсіонери в середньому отримують близько 1300 євро, в Греції – 530 євро, а в Естонії – 240 євро, то в Україні середній розмір пенсії складає менше 50 євро.

Саме через це багато країн перейшли на накопичувальну систему. Її суть повністю протилежна солідарній. Працездатні особи сплачують страхові внески самі за себе, і таким чином формують пенсійний капітал у тій сумі, яка, на їх думку, забезпечить безбідну, гідну старість.

Активними учасниками накопичувального рівня є недержавні пенсійні фонди, банки та компанії зі страхування життя. Причому в українських реаліях, саме страхові компанії можуть забезпечити найбільшу надійність, а також гнучкість пенсійних накопичень. Плюс до всього, застрахована особа має право вибрати спосіб отримання страхової виплати після закінчення терміну дії договору, що є унікальною опцією таких полісів.

На відміну від недержавних пенсійних фондів страхові компанії дозволяють клієнтам отримати свої накопичення раніше настання пенсійного віку

Наприклад, у рамках програми «Пенсійний опціон» від компанії «ГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життя» замість одноразового відшкодування може бути обрана страхова виплата у формі ануїтету. Це означає, що страховик здійснює виплати рівними частинами довічно або протягом строку, який визначений у договорі страхування.

Програма «Пенсійний опціон» включає в себе два види ануїтету.
Ануїтет на певний термін, при якому застрахований буде отримувати від страхової компанії грошові суми раз на місяць, квартал, півріччя або рік протягом певного часу. Наприклад, 5, 10 або 15 років. Довічна пенсія передбачає, що страховик здійснює виплати клієнту протягом його життя після закінчення строку дії договору.

У травні цього року «ГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життя» оформила свій сотий договір з пенсійним опціоном.

Ще одна перевага в тому, що «Пенсійний опціон» дає можливість кожному з ануїтетів приєднати додаткові опції. Одна з них – захист капіталу, яка дає можливість вигодонабувачу отримати невиплачений розмір капіталу у разі смерті отримувача пенсії. Наприклад, якщо розмір пенсійної виплати застрахованої становив 1 000 грн. в місяць при накопиченому в капіталі 300 000 грн., то при його відхід з життя через рік вигодонабувачу буде виплачено 288 000 грн. Друга опція – перехід виплат до іншої особи. Як при регулярних виплатах на визначений строк, так і довічних регулярних виплат у разі смерті застрахованого виплати все одно будуть продовжуватися іншій застрахованій особі за умови, що вигодонабувач живий на момент смерті першого одержувача ануїтету.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Отже, можна зробити висновок, що придбання страхового поліса в якості альтернативи державної пенсії забезпечить максимальний рівень захисту заощаджень. Компанії по страхуванню життя володіють високою надійністю і розміщують резерви тільки в обмежений перелік активів (наприклад, на депозитах в найбільших банках або в держоблігаціях). Крім того, на відміну від банків та НПФ, щорічно за накопичувальним полісом страховик нараховує до 4% дохідності, яка закріплена в чинному законодавстві. До того ж у разі передчасного відходу страхувальника з життя, його заощадження не «згорять», а будуть передані вигодонабувачам. Дітям, онукам або іншим родичам.

Також варто врахувати, що на відміну від недержавних пенсійних фондів страхові компанії дозволяють клієнтам отримати свої накопичення раніше настання пенсійного віку. Причому як чоловікам, так і жінкам.

Показати ще новини
Радіо NV
X